پروژه های انکشافی ملی در سطح کشور

فعالیت موسسات غیر دولتی در کشور

پروژه های وزارت اقتصاد برای داوطلبی

وزیر اقتصاد ج.ا.ا در محفل افتتاحیه شبکه تجارتی نارنجي که به ابتکار‌ سفارت کشور هالند در کابل براي ١٥ متشبث جوان دختر و پسر برگزار شده بود اشتراک و سخنرانی کرد.

hurmat
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۰
image

وزیر اقتصاد، ابتکار سفارت هالند بابت ایجاد‌ اين شبکه را که اكنون با ۱۵ نهاد تجاری کوچک و متوسط آغاز شده است یک قدم ارزنده در جهت حمایت از‌ تشبثات نو ايجاد عنوان کرد‌ه‌ و خطاب به مالکان آنها گفت كه برغم مشکلات موجود، جسارت و اعتماد به نفس آنها برای سرمايه گذاري وکار در افغانستان قابل قدر و ستایش فراوان است.
آقای مستور، با ارائه آمار حجم تجارت سالانه و اينكه ماركيت داخلي بطور سالانه قدرت جذب حدود هفت و نيم مليليارد دالر واردات كالا و خدمات را دارد فرصت عظيمي براي سرمايه گذاري پرمنفعت دانست.
او افزود كه وزارت اقتصاد با تدوين استراتيژي افغانستان مولد به هدف تعويض واردات تلاش دارد تا هزينه هاي توليد را در كشور پايين آورده و زمينه ساز رشد توليدات داخلي، ايجاد شغل پايدار و جلب سرمايه گذاري بيشتر گردد.
وزیر اقتصاد با تاکید بر نياز بهبود اوضاع اقتصادی از سایر سفارت ها و نمایندگي نهاد های بین المللی نيز دعوت کرد تا همانند سفارت هالند برای حمایت از متشبثين جوان در کنار حکومت بياستند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۲۳:۴۴
Background image

تفاهمنامه همكاری های تخنيكی در راستای نظارت و ارزيابی ميان وزارت اقتصاد و نهاد توسعه ای آلمان (GIZ) به امضاء رسيد.

در نخست محترم محمد اسماعيل رحيمی معين مسلكی وزارت اقتصاد ضمن قدر دانی از همكاری های نهاد توسعه ای آلمان، افزود كه امضای اين تفاهمنامه گامی در جهت بهبود روند نظارت و ارزيابی در سطح كشور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۰
Background image

وزیر اقتصاد ج.ا.ا در محفل افتتاحیه شبکه تجارتی نارنجي که به ابتکار‌ سفارت کشور هالند در کابل براي ١٥ متشبث جوان دختر و پسر برگزار شده بود اشتراک و سخنرانی کرد.

وزیر اقتصاد، ابتکار سفارت هالند بابت ایجاد‌ اين شبکه را که اكنون با ۱۵ نهاد تجاری کوچک و متوسط آغاز شده است یک قدم ارزنده در جهت حمایت از‌ تشبثات نو ايجاد عنوان کرد‌ه‌ و خطاب به مالکان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۴
Background image

دکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد دیروز در دفتر کارش با محترم نریندرا سینگرو رئیس جديد بانک انکشاف آسیایی در افغانستان ملاقات نمود.

در ابتدا دوکتور مصطفی مستور در باره وضعیت اقتصادی کشور صحبت نموده اولویت های وزارت را برای دستیابی به رُشد اقتصادی مورد نیاز، کاهش سریعتر فقر، ایجاد کار پایدار و تقویت هماهنگی میان. . .

BACK TO NEWS