پوهنتون کاردان، کنفرانس ملی اهداف انکشاف پایدار را برگزار می‌نماید

habibi_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۸:۳۵
image

کابل 28 دلو 1399

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد با رویین رحمانی رئیس عمومی پوهنتون کاردان و برخی از مسؤولین آن پوهنتون دیدار کرد.

در نخست وزیر اقتصاد روی نقش پوهنتون‌ها در نهادینه‌سازی فکر و انگیزۀ انکشاف در همه ابعاد جامعه به ویژه اقتصاد تاکید نموده و سهم پوهنتون‌ها را در رشد بنیادین جامعه برجسته ساخت. وی وزارت اقتصاد را به مثابه مرکز فکرسازی، برنامه‌ریزی وجای تحلیل‌های اقتصادی دانسته و ایجاد رابطۀ تنگاتنگ بین دانشگاه‌ها و وزارت اقتصاد را یک راه مناسب برای استفاده از دانش نوین اقتصادی در ایجاد جامعه مرفه و مترقی در افغانستان عنوان کرد.

همچنان وزیر اقتصاد از همکاری‌های پوهنتون کاردان در بخش ارتقای ظرفیت کارمندان این وزارت در سطوح و مقاطع مختلف آموزشی و تحصیلی، قدردانی نموده و تداوم این همکاری‌ها را برای تعمیم تخصص و دانش مؤثر کاری در نهادهای دولتی مفید و ارزنده خواند.

سپس محمد نبی سروش معین مسلکی وزارت اقتصاد پیرامون تعهد افغانستان در قبال تحقق اهداف انکشاف پایدار در کشور صحبت نموده و سهم همه نهادهای جامعه به ویژه پوهنتون‌ها را در تطبیق شانزده هدف انکشاف پایدار مهم خواند که باید در مشارکت با دولت افغانستان، راه‌های تحقق آن هموار گردد.

در اخیر رویین رحمانی رئیس عمومی پوهنتون کاردان از راه‌اندازی عنقریب کنفرانس ملی اهداف انکشاف پایدار از سوی این پوهنتون در کابل خبر داده و از وزیر اقتصاد خواست تا با اشتراک دراین برنامۀ بی‌نظیر، سخنرانی نماید. وی گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس، کشف ژرف موضوعات موجود در زمینۀ حکومت‌داری خوب، تأمین مالی، تطبیق، ارزیابی و دستیابی به برنامۀ سال 2030 برای توسعه پایدار در افغانستان است.

همچنان علاوه کرد که حضور ما در کنار نهادهای تاثیرگذار جامعه نشانۀ تشریک مساعی پوهنتون‌ها در اعمار جامعه تخصصی و دانش‌محور در کشور بوده و پوهنتون کاردان سعی می‌کند با حمایت دولت افغانستان به این مأمول دست یابد

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۹:۲
Background image

سفر کاری وزیر اقتصاد به ولایت کندهار

کندهار ۱۳حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور، که در حال بازدید از بخش‌های اقتصادی ولایت کندهار است، قبل از ظهر امروز با الحاج روح الله خان‌زاده والی ولایت قندهار و جمعی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۸:۵۹
Background image

وزیر اقتصاد با تعدادی از مسؤولین بخش‌های مرکزی وزارت اقتصاد برای بررسی ازفعالیت‌های اقتصادی در سطح جنوب افغانستان، به کندهار سفر کرد

کابل ۱۳ حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد صبح امروز برای بررسی وضعیت سکتور خصوصی، چگونه‌گی انسجام مؤسسات غیردولتی در زون جنوب، بررسی وضعیت زنان سرمایه‌گذار و اطمینان از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۸:۴۱
Background image

دیدار وزیر اقتصاد با تعدادی از بزرگان ولایت فاریاب

کابل: 12 حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور با چند تن از بزرگان ولایت فاریاب دیدار کرد.

در نخست عبدالجلیل آور، اسد الله بهار و انجنیر محمد عالم مرآت با بیان مشکلات. . .

BACK TO NEWS