دیدار سرپرست وزارت اقتصاد، با نمایندگان انجمن صنعت گران  بازرگانان مستقل کشور ترکیه

sediqi
Thu, Dec 16 2021 1:39 PM
قاری دین محمد حنیف

قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با مسؤلان (انجمن صنعت‌گران و بازرگانان مستقل) کشور  دوست جمهوری ترکیه  دیدار و گفتگو نمود. سرپرست وزارت اقتصاد ضمن خوش آمدید به اعضای انجمن متذکره، وعده نمود وزارت اقتصاد، و در مجموع نهادهای مرتبط به فعالیت های سکتور اقتصادی ا.ا.ا آماده اند تا  هر نوع همکاری را در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری، برای متشبیثین داخلی و خارجی با توجه به شرایط  امن کشور که در گذشته یک مشکل بود، اما حال دیگر این مشکل حل شده است مهیا سازند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد که افغانستان ظرفیت خوب مانند انرژی باد، آب، آفتاب،ذغال سنگ برای سرمایه‌گذاری دارد و صنعت‌گران کشور ترکیه می توانند در بخش های متذکره به ویژه سکتور زراعت، انرژی، صحت، تعلیم و تربیت و سایر بخش های انکشافی سرمایه‌گذاری نموده و گام عملی را با در نظرداشت نیازمندی ها  و اولویت های مبرم جامعۀ افغانی آغاز نمایند.

وی با بیان این‌که روابط افغانستان و ترکیه ریشه در مشترکات دینی ، فرهنگی و تاریخی دارد، تأکید نمود که کشور ترکیه همواره دوست مردم افغانستان بوده و زمانی هم که مقیم دفتر قطر بودم از نزدیک با بخش دیپلوماسی سفارت ترکیه همکار بودم و تجارب خوب از همکاری با آنان آموختیم.

قاری دین محمد حنیف

(فاتح چایا باتماز) نمایندۀ انجمن در افغانستان که وی را شماری از تاجران و صنعت‌گران کشور ترکیه همراهی می کردند، تصریح نمود: نهاد مربوط به آنان یک نهاد خصوصی و مردم محور بوده، تجارب وافر و ظرفیت بالفعل در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، در 17 سکتور، تحلیل پروژه ها و تطبیق آن دارند.

آقای فاتح وعده نمود آنان آماده ‌اند پس از بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در افغانستان کار عملی سرمایه‌گذاری را بدون ضیاع وقت آغاز نمایند. وی با بیان این که ظرفیت در افغانستان در تمام بخش‌ها وجود دارد، اما با توجه به اولویت ها در بخش انرژی و زراعت آماده اند سرمایه گذاری نمایند.

Latest news

Wed, Apr 21 2021 8:31 AM
Background image

In Paktia, 5 development projects will be given to benefit from the next month.

Afghanistan-Ministry of Economy: National Development Company's projects to remove existing problems and challenges under the leadership of Paktia's Economy Director and the supervisory. . .

Sun, Apr 04 2021 9:36 AM
Background image

the meeting of the leadership board of the Ministry of Economy was held under the chairmanship of Dr. Karima Hamed Faryabi

Before noon today, the meeting of the leadership board of the Ministry of Economy was held under the chairmanship of Dr. Karima Hamed Faryabi

At the beginning of this meeting, the. . .

Sat, Mar 27 2021 8:51 AM
Background image

A meeting chaired by Dr. Karima Hamed Faryabi with local officials and craftsmen of Paktia province was held

Today after noon, a meeting with the leadership of Dr. Karima Hamid Faryabi and the Deputy of the Ministry of Finance and Administrative, Mohammad Tahir Roozi, the officials of the. . .

BACK TO NEWS