دیدار سرپرست وزارت اقتصاد، با نمایندگان انجمن صنعت گران  بازرگانان مستقل کشور ترکیه

sediqi
پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۲۵ - ۱۳:۳۹
قاری دین محمد حنیف

قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با مسؤلان (انجمن صنعت‌گران و بازرگانان مستقل) کشور  دوست جمهوری ترکیه  دیدار و گفتگو نمود. سرپرست وزارت اقتصاد ضمن خوش آمدید به اعضای انجمن متذکره، وعده نمود وزارت اقتصاد، و در مجموع نهادهای مرتبط به فعالیت های سکتور اقتصادی ا.ا.ا آماده اند تا  هر نوع همکاری را در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری، برای متشبیثین داخلی و خارجی با توجه به شرایط  امن کشور که در گذشته یک مشکل بود، اما حال دیگر این مشکل حل شده است مهیا سازند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد که افغانستان ظرفیت خوب مانند انرژی باد، آب، آفتاب،ذغال سنگ برای سرمایه‌گذاری دارد و صنعت‌گران کشور ترکیه می توانند در بخش های متذکره به ویژه سکتور زراعت، انرژی، صحت، تعلیم و تربیت و سایر بخش های انکشافی سرمایه‌گذاری نموده و گام عملی را با در نظرداشت نیازمندی ها  و اولویت های مبرم جامعۀ افغانی آغاز نمایند.

وی با بیان این‌که روابط افغانستان و ترکیه ریشه در مشترکات دینی ، فرهنگی و تاریخی دارد، تأکید نمود که کشور ترکیه همواره دوست مردم افغانستان بوده و زمانی هم که مقیم دفتر قطر بودم از نزدیک با بخش دیپلوماسی سفارت ترکیه همکار بودم و تجارب خوب از همکاری با آنان آموختیم.

قاری دین محمد حنیف

(فاتح چایا باتماز) نمایندۀ انجمن در افغانستان که وی را شماری از تاجران و صنعت‌گران کشور ترکیه همراهی می کردند، تصریح نمود: نهاد مربوط به آنان یک نهاد خصوصی و مردم محور بوده، تجارب وافر و ظرفیت بالفعل در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، در 17 سکتور، تحلیل پروژه ها و تطبیق آن دارند.

آقای فاتح وعده نمود آنان آماده ‌اند پس از بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در افغانستان کار عملی سرمایه‌گذاری را بدون ضیاع وقت آغاز نمایند. وی با بیان این که ظرفیت در افغانستان در تمام بخش‌ها وجود دارد، اما با توجه به اولویت ها در بخش انرژی و زراعت آماده اند سرمایه گذاری نمایند.

تازه خبرونه

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۹:۱
Background image

د اقتصاد وزارت د رهبرۍ غونډه تر سره شوه.

اقتصاد وزارت _افغانستان: د اقتصاد وزارت د رهبرۍ غونډه د اقتصاد وزیرې ډاکټر کریمه حامد فاریابي په مشرۍ او د یاد وزارت مرستیالانو، د مرکزي ریاستونو رییسانو، سالاکارانو او یو شمېر ولایتي. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۹:۱۳
Background image

د اقتصاد وزیرې د نړیوال سازمان پراختیایي ادارې له رییس سره وکتل.

اقتصاد وزارت- افغانستان: اقتصاد وزارت او په کابل کې د نړیوال سازمان پراختیایي ادارې د ګډو کړنو د همغږۍ او تعقیبي غونډه د اقتصاد وزیرې ډاکټر کریمه حامد فایابي او د نړیوال سازمان د. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۱:۱
Background image

د کار او ټولنیزو چارو او د اقتصاد وزارت وزیرانو سره وکتل.

اقتصاد وزارت- افغانستان: د اقتصاد وزیرې ډاکټر کریمه حامد فاریابي د کار او ټولنیزو چارو له وزیر بشیر احمد ته‌ینج سره وکتل.

په دې لیدنه کې دواړو لوریو د بهرنیو اتباعو د کار د جوازونو د. . .

BACK TO NEWS