آگاهی در مورد استراتیژی افغانستان مولد

sediqi
شنبه ۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۰:۳۷

وزارت اقتصاد با در نظر داشت راستای کاری اش، استراتیژی افغانستان مولد را  با هدف "گذار از تورید به تولید" در مشوره با نهاد های ذیربط دولتی، بین المللی و سکتور خصوصی نهایی نموده است.

اهداف این طرح را  افزایش رشد اقتصادی به 5.5 % تا سال 2024، کاهش کسر تجارت، ایجاد زمینه کاریابی، کاهش فقر از طریق تمرکزبه تولید 10 قلم عمده وارداتی ( گندم، لبنیات، سبزیجات، گوشت، اهن، حبوبات، برق و دیگر اقلام زراعتی)  در داخل کشور تشکیل می دهد، که افغانستان در آنها مزیت ترجیحی دارد.

قرار است این استراتیژِی در اجندا یکی از جلسات بعدی شواری عالی اقتصاد مورد بحث و تصویب  قرار گیرد.

از آگاهان مسایل اقتصادی و علاقمندان این مباحث صمیمانه تمنا می کنیم تا نظریات و پیشنهادات را غرض غنامندی این طرح به این ایمیل ادرس ( suhrabb62@gmail.com )  ارسال کنند.

مسوده استراتیژی افغانستان مؤلد 2019-2025 به زبان دری

مسوده استراتیژی افغانستان مؤلد 2019-2025 به زبان انگلیسی

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳
Background image

رهبری و کارمندان وزارت اقتصاد از کارکردهای دوکتور میرویس بهیج ستایش کردند

رهبری و کارمندان وزارت اقتصاد طی محفل با شکوهی از فعالیت ها و اجراآت محترم دوکتور میرویس بهیج رئیس عمومی طرح و توحید این وزارت تقدیر نمودند. در این محفل محترم مصطفی مستور وزیر اقتصاد و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۲:۵۸
Background image

خلاصه گزارش اجراآت و دستآوردهای سال مالی ۱۳۹۸ وزارت اقتصاد

محترم محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی و محترم احمد جواد عثمانی معین مالی و اداری وزارت اقتصاد به اساس حکم شماره (۲۷۱۲) مورخ ۲۲/۱۱/۱۳۹۸ مقام عالی ریاست جمهوری، گزارش اجراآت و دستآوردهای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۲۳:۴۴
Background image

تفاهمنامه همكاری های تخنيكی در راستای نظارت و ارزيابی ميان وزارت اقتصاد و نهاد توسعه ای آلمان (GIZ) به امضاء رسيد.

در نخست محترم محمد اسماعيل رحيمی معين مسلكی وزارت اقتصاد ضمن قدر دانی از همكاری های نهاد توسعه ای آلمان، افزود كه امضای اين تفاهمنامه گامی در جهت بهبود روند نظارت و ارزيابی در سطح كشور. . .

BACK TO NEWS