الحاج قاری دین محمد "حنیف" وزیر اقتصاد با متخصصین افغان مقیم خارج از کشور از طریق ویدیوکنفرانس ملاقات نمود

sediqi
شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۴ - ۱۰:۱۵
moec

 یوم پنجشنبه مورخ 12/3/1400 کنفرانس ویدیوی با حضورداشت الحاج قاری دین محمد "حنیف" وزیر اقتصاد، لعل محمد "ولی زاده" رئیس اقتصاد ولایت کابل محترم کریم کبیر رئیس شرکت (سنری انرژی گروپ) میر غوث الدین رئیس کانون فرهنگ افغانستان در اتریش و بنیانگزار و صاحب امتیاز فصلنامه بانو ناشر اندیشه زنان افغانستان در اروپا، انجنیر ذبیح الله، آقای عبدالرحیم، پروفيسور عزیزالرحمن "حکمی" رئيس مجمع دانشمندان و متخصصان افغانستان مقيم در شهر مادريد اسپانيا و محمد بشير اماني مقيم در كشور جرمني و عضو مجمع كمیسيون حقوق و روابط بين الدول مجمع دانشمندان و متخصصان افغانستان برگزار گردید.

در نخست الحاج قاری دین محمد "حنیف" وزیر اقتصاد تمامی مهمانان این کنفرانس ویدیویی را اسقبال نموده و از اشتراک آنان دراین کنفرانس ویدیویی ابراز خرسندی نمود.

moec

سپس، وزیر اقتصاد گفت: ما از باز شدن دوباره موسسات و شرکت های همکار و کمک کننده در افغانستان اسقبال مینماییم و تمامی موسسات و شرکت ها باید به تعهد و، وعده همکاری که با این وزارت سپرده اند پایبند باشند.

وی میافزاید: افغانستان بعد از چهار دهه جنگ پیاپی توانسته است استقلال کامل خود را از اشغال گران خارجی به دست گیرد و به یک صلح پایدار و امنیت سرتاسری دست یابد واین آرزوی تمامی مردم افغانستان نیز بوده است و اطمینان میدهد که فعلا شما میتوانید بدون هیچ گونه حس نا امنی و نگرانی به هر گوشه افغانستان که خواسته باشید سفر نمایید.

آقای "حنیف" تاکید به همبستگی و هم پیمان بودن نموده و میگوید بیایید تا دست به دست هم داده افغانستان را بسازیم. وی همچنان خواهان این است تا مردم افغانستان باید تلاش نمایند کشور خود را آباد کنند و نباید وابسته به کمک های خارجی باشند.

از سوی دیگر آقای میرغوس الدین خواهان این است تا برای زن و مرد افغانستان چانس دهیم تا بدور از هر نوع تبعیض و تعصب سمتی، زبانی و قومی در حفظ امنیت، آبادی وطن، تعلیم و تربیه و بخش های مختلف دیگر نقش فعال خود را ایفا نمایند.

در ادامه آقای انجنیر ذبیح الله نیز اظهار داشت: که با روی کار آمدن حکومت امارت اسلامی افغانستان و نقش آن در ریشه کن سازی فساد تا اکنون موفقانه به پیش رفته است.

در گوشه ی دیگر این کنفرانس آقای عبدالرحیم بیان داشت: باید یک راه بیرون رفت از بحران اقتصادی که مردم افغانستان را زیر خط فقر قرار داده پیدا نموده، تلاش نماییم تا صدای خود را به سمع جامعه جهانی برسانیم.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۱۱:۲۶
Background image

معاون اقتصادی ریاست الوزراء محترم الحاج ملا عبدالغنی برادر آخوند در رأس یک هیئت بلندپایه از معدن مس عینک در ولایت لوگر بازدید کرد.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء محترم الحاج ملا عبدالغنی برادر آخوند در رأس یک هیئت بلندپایه از معدن مس عینک در ولایت لوگر بازدید کرد. هیئت به رهبری ملا صاحب و وزرای محترم وزارت های معادن و. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۳:۳۵
Background image

نظارت از سبزخانه یا ( گرین هاوس ) های احداث شده موسسه اکتید در ولایت بغلان.

ریاست اقتصاد بغلان
چهارشنبه 29 / 4 /1444 
نظارت از سبزخانه یا ( گرین هاوس ) های احداث شده موسسه اکتید در ولایت بغلان.
پروژه تحت نام (ایجاد فرصت های کاری برای خانم های بی بضاعت) تمویل. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۹ - ۸:۱۴
Background image

حاجی ملا عبدالغنی برادر آخوند معاون اقتصادی ریاست الوزرا امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه همکاری های اقتصادی، تجارت و سرمایه گذاری چین و کشورهای جنوب آسیا در یک کنفرانس ویدیویی سخنرانی نمود.

حاجی ملا عبدالغنی برادر آخوند معاون اقتصادی ریاست الوزرا امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه همکاری های اقتصادی، تجارت و سرمایه گذاری چین و کشورهای جنوب آسیا در یک کنفرانس ویدیویی. . .

BACK TO NEWS