جلسه‌ی هماهنگی و پیگیری فعالیت های مشترک وزارت اقتصاد و اداره انکشافی سازمان ملل متحد مقیم کابل به شیوه غیر حضوری، تدویر یافت.

habibi_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۸:۳۸
image

در نخست دوکتور فاریابی وزیر اقتصاد کشور، دیدگاه و توقع حکومت افغانستان پیرامون فعالیت‌های مرتبط به اهداف انکشاف پایدار را با هیئت رهبری اداره انکشافی سازمان ملل متحد (UNDP) بیان داشت و تأکید نمود که بايد تمام فعالیت‌های مربوط به اهداف انکشاف پایدار در افغانستان، بادرنظرداشت اولویت‌ها و نیازمندی های مردم افغانستان، تطبیق گردند.

دوکتور فاریابی، ضمن ستایش از همکاریهای تخنیکی و مالی اداره انکشافی سازمان ملل متحد و سایر شرکای انکشافی افغانستان، خواست تا سال جاری، سال پردستآورد در راستای هماهنگی و نهادینه سازی اهداف انکشاف پایدار/ SDGs در افغانستان باشد.

عبدالله‌الدرداری، رئیس اداره انکشافی سازمان ملل متحد مقیم افغانستان، از همکاری خوب وزارت اقتصاد با آن اداره اظهار قدر دانی نمود.

رئیس اداره UNDP روی تقویت همکاریهای مشترک دو اداره تاکید کرد و تعهد نمود که امسال روی فعالیت ها و راهکارهای عملی بخاطر تطبیق بهتر اهداف انکشاف پایدار کار خواهند کرد.

در این جلسه فیصله بر آن شد تا یک کمیته‌ تخنیکی از هردو اداره ایجاد شود و روی پلان کاری مشترک کار نمایند و پلان را در بورد عالی پالیسی ارایه نمایند.

قرار است جلسه‌ی هماهنگی و پیگیری فعالیت های مشترک، به تاریخ 20 جون/30 جوزای سال روان برگزار گردد.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۱:۱
Background image

وزرای اقتصاد و کار و امور اجتماعی با هم دیدار کردند.

وزارت اقتصاد_ افغانستان: دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد با بشیر احمد ته‌ینج وزیر کار و امور اجتماعی دیدار کرد.

در این دیدار دو جانب در رابطه با تسریع روند صدور مجوز کار برای. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۸:۲۹
Background image

طرح و پیش‌نویس سه پروژه‌ی مرتبط به ایجاد فرصت‌های اقتصادی مرور و بررسی شد.

وزارت اقتصاد_افغانستان: طی یک برنامه، طرح سه پروژه، با حضور دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد، عطا‌الله نصیب رییس واحد تسهیل سرمایه گذاری اداره امور ریاست‌‌جمهوری، وارسی‌کننده‌ی. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۱:۴۰
Background image

۳۹۱۴۶ خانواده‌ در بلخ مساعدت مالی و غذایی دریافت می کنند.

وزارت اقتصاد_ افغانستان: قرار است برای ۳۹۱۴۶ خانواده‌ی نیازمند در مرکز و ولسوالی‌های چهارده‌گانه‌ی ولایت بلخ درهم‌آهنگی با پروگرام غذایی جهان (WFP) بسته‌های موادغذایی و پول نقد توزیع. . .

BACK TO NEWS