جلسۀ هماهنگی  پروژۀ اشتغالزایی در وزارت اقتصاد

sediqi
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۹:۳۲
جلسۀ هماهنگی  پروژۀ اشتغالزایی در وزارت اقتصاد

جلسۀ هماهنگی  پروژۀ اشتغالزایی در وزارت اقتصاد

 

امروز چهارشنبه تاریخ20 سنبله نشست ربعوار پروژۀ اشتغالزایی با حضور نمایندگان  نهادهای ذی‌دخل، تحت ریاست محترم محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی وزارت اقتصاد تدویر یافت.

در این جلسه، موضوعاتی مانند:

  1. پروسۀ استخدام کارمندان این پروژه
  2. موضوع اداری، سیسم سازی و تدارکات
  3. موضوع مصرف بودجه ، دست آوردها، پیشرفت ها و همچنان چالش های موجود بر سر راه تطبیق این برنامه بحث گردید.

در نشست تأکید صورت گرفت که تمام پروسه ها باید شفاف و در مشوره با نهادهای مرتبط صورت گیرد.

جلسۀ هماهنگی  پروژۀ اشتغالزایی در وزارت اقتصاد

موضوع استخدام که همراه با مشکلات در برخی ادارت بود، اذعان گردید که باید این پروسه تسریع شود تا کارها از حالت ایستایی به حالت عملیاتی و اجرایی برسد.

پروژۀ (ایزوکار) یک برنامۀ اشتغالزایی برای مهاجرین عودت کننده از کشورهای همسایه می باشد که  و ولایت های که بیشترین عودت کننده را دارد، به هدف بهبود زندگی عودت کننده ها تطبیق می گردد. ابتکار عملیاتی شدن این برنامه زا وزارت اقتصاد دارد و همراه با وزارت های خارجه، انکشاف دهات، مهاجرین و عودت کننده گان، ادارۀ ارگان های محلی، شاروالی کابل  تطبیق می نمایند. این پروژه به مدت پنج سال است و احتمال تمدید آن نیز وجود دارد. بانک جهانی این برنامه را تمویل می نماید و  انتظار می رود تا 40 میلیون دالر از طریق این پروژه به مصرف برسد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۴۵
Background image

نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی”

به تاریخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹( ۹جولای ۲۰۲۰) نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی” به ابتکار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان

ملل متحد برای آسیا و پسیفیک و با اشتراک مقامات عالی رتبه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۲۲:۱
Background image

نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۲۲:۲۰
Background image

۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

امروز تفاهم نامه ۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

در مراسم امضای. . .

BACK TO NEWS