دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد در ترکیب یک هیئت متشکل از وزیر تحصیلات عالی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و سفیر هند به منظور بررسی وضعیت پروژه های انکشافی و رسیدگی به منار تاریخی جام به ولایت غور سفر کردند.

hurmat
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۵ - ۹:۴۹
image

در این سفر وزیر اقتصاد کشور و هیئت همراه شان با غلام ناصر خاضع والی غور، وکلای شورای ولایتی، علما، روسای ادارات دولتی، جوانان و زنان دیدار نموده که آنها خواهان تطبیق پروژه های آب آشامیدنی، اسفالت سرک ها، برق و اعطای بورسیه های تحصیلی شدند.
وزیر اقتصاد در بخشی از صحبت های شان در جمع از نمایندگان مردم، علما، زنان و جوانان آن ولایت گفتند: ما به سوی تطبیق وسیله ها نه بلکه بسوی هدف میرویم تا بتوانیم به صورت مشترک سطح فقر و بیکاری را پائین بیاوریم و زمینه را برای توسعه محصولات محلی مساعد نماییم تا در زندگی مردم غور تاثیر مثبت و پایدار داشته باشد. در اخیر مجلس دوکتور مصطفی مستور به کمیته انکشافی آن ولایت هدایت داد تا پروژه های جدید و مورد نیاز اساسی مردم را اولویت بندی نموده تا توسط کمک های کشور هندوستان در قالب پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی تمویل گردد. 
درین سفر ایشان یک پایه پل آهن کانکریتی به طول 40 متر و عرض 8 متر به هزینه 25 میلیون افغانی را که از وجوه کمکی کشور هندوستان تمویل شده بود را افتتاح و هم چنان به هزینه 80 میلیون افغانی از همین کمک ها سنگ تهداب فاکولته زراعت را گذاشتند.
قابل ذکر است که در ولایت غور تا اکنون 10 پروژه تکمیل و 7 پروژه دیگر را در حال اکمال است که هزینه مجموعی آن 4.3 میلیون دالر بوده که از کمک های کشور دوست هندوستان در قالب برنامه پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی، تمویل میگردد که شامل مکاتب، کلینک ها، تعمیربعضی از ادارات دولتی، سرک، کانال ها زراعتی، کورس های آموزش حرفه ای و استدیوم ورزشی می باشند.
هم چنان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به تعداد 170 نفر را غرض انحراف مسیر آب و تخلیه آب از محوطه منار تاریخی جام به طور روزانه بکار گماشته تا از این طریق بتواند از آسیب جدی که متوجه این میراث فرهنگی و تاریخی است، جلوگیری به عمل آید. هییت همراه از جریان این پاک کاری و حالت منار جام نیز دیدن بعمل آوردند.
4 جوزا 1398

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸
Background image

امضای تفاهمنامه 10 پروژه توسعه ای به ارزش بیش از 2.5 میلیون دالرامریکایی!

روز دوشنبه تاریخ 24 سرطان سال 1398 خورشیدی در قصرسپیدار امضای تفاهم نامه‌ی 10 پروژه‌ جدیدی که از جانب کشور دوست هندوستان در چار چوب پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی تمویل شده. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۱۹:۴۵
Background image

همایش تجلیل از روز جهانی نفوس در کابل

همایش تجلیل از روز جهانی نفوس در کابل
از روز جهانی نفوس روز پنجشنه تاریخ 20 سرطان 1398 در کابل تجلیل به عمل آمد. این همایش با سخنرانی دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا، ، احمد جاوید. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۵:۱
Background image

دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا در جمع از استادان و محصلین دوره لیسانس و ماستری پوهنتون کاردان پیرامون وضعیت فعلی و آینده اقتصاد افغانستان سخنرانی کرد

محصلین دوره لیسانس و ماستری پوهنتون کاردان پیرامون وضعیت فعلی و آینده اقتصاد افغانستان سخنرانی کرد.
دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد کشور در نخست پیرامون وضعیت فعلی اقتصاد کشور ( فقر،. . .

BACK TO NEWS