دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد در ترکیب یک هیئت متشکل از وزیر تحصیلات عالی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث و سفیر هند به منظور بررسی وضعیت پروژه های انکشافی و رسیدگی به منار تاریخی جام به ولایت غور سفر کردند.

hurmat
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۵ - ۹:۴۹
image

در این سفر وزیر اقتصاد کشور و هیئت همراه شان با غلام ناصر خاضع والی غور، وکلای شورای ولایتی، علما، روسای ادارات دولتی، جوانان و زنان دیدار نموده که آنها خواهان تطبیق پروژه های آب آشامیدنی، اسفالت سرک ها، برق و اعطای بورسیه های تحصیلی شدند.
وزیر اقتصاد در بخشی از صحبت های شان در جمع از نمایندگان مردم، علما، زنان و جوانان آن ولایت گفتند: ما به سوی تطبیق وسیله ها نه بلکه بسوی هدف میرویم تا بتوانیم به صورت مشترک سطح فقر و بیکاری را پائین بیاوریم و زمینه را برای توسعه محصولات محلی مساعد نماییم تا در زندگی مردم غور تاثیر مثبت و پایدار داشته باشد. در اخیر مجلس دوکتور مصطفی مستور به کمیته انکشافی آن ولایت هدایت داد تا پروژه های جدید و مورد نیاز اساسی مردم را اولویت بندی نموده تا توسط کمک های کشور هندوستان در قالب پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی تمویل گردد. 
درین سفر ایشان یک پایه پل آهن کانکریتی به طول 40 متر و عرض 8 متر به هزینه 25 میلیون افغانی را که از وجوه کمکی کشور هندوستان تمویل شده بود را افتتاح و هم چنان به هزینه 80 میلیون افغانی از همین کمک ها سنگ تهداب فاکولته زراعت را گذاشتند.
قابل ذکر است که در ولایت غور تا اکنون 10 پروژه تکمیل و 7 پروژه دیگر را در حال اکمال است که هزینه مجموعی آن 4.3 میلیون دالر بوده که از کمک های کشور دوست هندوستان در قالب برنامه پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی، تمویل میگردد که شامل مکاتب، کلینک ها، تعمیربعضی از ادارات دولتی، سرک، کانال ها زراعتی، کورس های آموزش حرفه ای و استدیوم ورزشی می باشند.
هم چنان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به تعداد 170 نفر را غرض انحراف مسیر آب و تخلیه آب از محوطه منار تاریخی جام به طور روزانه بکار گماشته تا از این طریق بتواند از آسیب جدی که متوجه این میراث فرهنگی و تاریخی است، جلوگیری به عمل آید. هییت همراه از جریان این پاک کاری و حالت منار جام نیز دیدن بعمل آوردند.
4 جوزا 1398

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۲۰:۴۶
Background image

محترم دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا با سفیر جدید جمهوری خلق چین ملاقات تعارفی نمود

در این دیدار وزیر اقتصاد ماموریت تازه سفیر کشور چین در افغانستان را تبریک گفته و به توسعه روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه تاکید‌ کرد و تلاش های چین را در روند صلح کشور با اهمیت خواند. در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۹:۱۹
Background image

محترم محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی وزارت اقتصاد ج.ا.ا در 25 مین نشست بین المللی نفوس وتوسعه درشهر(نایروبی) کشورکنیا اشتراک وسخنرانی کرد

دراین نشست که بیش از 6000 نفر از 100 کشورجهان مشمول سران عالیرتبه حکومتی، جوامع مدنی، نهادهای اکادمیک، نهادهای مذهبی وفعالین حقوق بشر اشتراک داشتند. معین مسلکی وزارت اقتصاد به نمایندگی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۱:۳۶
Background image

ترویج فرهنگ استفاده از اطلاعات پروژه های زیربنایی و تقویت شهروندان

برگزاری برنامه آموزشی شفافیت زیربنا در پوهنتون پولیتخنیک کابل

برنامه آموزشی شفافیت زیربنا روز سه شنبه 21 عقرب 1398 با حضور اساتید پوهنتون و اشتراک بیش از 600 محصل در تالار جمنازیوم. . .

BACK TO NEWS