دیدار سرپرست وزارت اقتصاد، با نمایندگان انجمن صنعت گران  بازرگانان مستقل کشور ترکیه

sediqi
پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۲۵ - ۱۳:۳۹
قاری دین محمد حنیف

قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با مسؤلان (انجمن صنعت‌گران و بازرگانان مستقل) کشور  دوست جمهوری ترکیه  دیدار و گفتگو نمود. سرپرست وزارت اقتصاد ضمن خوش آمدید به اعضای انجمن متذکره، وعده نمود وزارت اقتصاد، و در مجموع نهادهای مرتبط به فعالیت های سکتور اقتصادی ا.ا.ا آماده اند تا  هر نوع همکاری را در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری، برای متشبیثین داخلی و خارجی با توجه به شرایط  امن کشور که در گذشته یک مشکل بود، اما حال دیگر این مشکل حل شده است مهیا سازند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد که افغانستان ظرفیت خوب مانند انرژی باد، آب، آفتاب،ذغال سنگ برای سرمایه‌گذاری دارد و صنعت‌گران کشور ترکیه می توانند در بخش های متذکره به ویژه سکتور زراعت، انرژی، صحت، تعلیم و تربیت و سایر بخش های انکشافی سرمایه‌گذاری نموده و گام عملی را با در نظرداشت نیازمندی ها  و اولویت های مبرم جامعۀ افغانی آغاز نمایند.

وی با بیان این‌که روابط افغانستان و ترکیه ریشه در مشترکات دینی ، فرهنگی و تاریخی دارد، تأکید نمود که کشور ترکیه همواره دوست مردم افغانستان بوده و زمانی هم که مقیم دفتر قطر بودم از نزدیک با بخش دیپلوماسی سفارت ترکیه همکار بودم و تجارب خوب از همکاری با آنان آموختیم.

قاری دین محمد حنیف

(فاتح چایا باتماز) نمایندۀ انجمن در افغانستان که وی را شماری از تاجران و صنعت‌گران کشور ترکیه همراهی می کردند، تصریح نمود: نهاد مربوط به آنان یک نهاد خصوصی و مردم محور بوده، تجارب وافر و ظرفیت بالفعل در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، در 17 سکتور، تحلیل پروژه ها و تطبیق آن دارند.

آقای فاتح وعده نمود آنان آماده ‌اند پس از بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در افغانستان کار عملی سرمایه‌گذاری را بدون ضیاع وقت آغاز نمایند. وی با بیان این که ظرفیت در افغانستان در تمام بخش‌ها وجود دارد، اما با توجه به اولویت ها در بخش انرژی و زراعت آماده اند سرمایه گذاری نمایند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۶:۲۴
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و جیروم اوبیریت رئیس اجرایی جهانی مؤسسه برک(Brac) و هیئت همراه شان دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰ هـ.ش مطابق ۲۹/ ذی‌القعده ۱۴۴۳هـ.ق ساعت 11:30 قبل از ظهر الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۵:۱۸
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز الاکبروف سرپرست یوناما در افغانستان در دفتر کاری خویش دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰۱ هـ ش مطابق ۲۹/ذی‌القعده/۱۴۴۳هـ.ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۱۶ - ۱۱:۳۰
Background image

بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء دایر گردید

در بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پس از بحث‌های مفصل به شاروالی کابل هدایت داده شد شش پروژه مشارکتی که آن اداره خواهان. . .

BACK TO NEWS