قرار است  افغانستان با جمهوری بلاروس چندین تفاهم نامه همکاری امضا کند.

sediqi
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۵ - ۱۰:۲۲
rahimi

قرار است  افغانستان با جمهوری بلاروس چندین تفاهم نامه همکاری امضا کند.

جلسۀ مقدماتی و مشورتی پیرامون نشستی که قرار است میان  نمایندگان (افغانستان و بلاروس) در کابل برگزار گردد، در وزارت اقتصاد تدویریافت. این نشست که با حضور داشت محترم دکتور محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی این وزرات برگزار گردیده بود، روی موضوعاتی مانند تشریفات، تأمین امنیت مهمانان بلاروسی، مشخص شدن سطح اشتراک کننده های جانب بلاروس، تدارکات و سایر مسایل بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در جلسه، نمایندۀ وزارت‌ امور خارجه آقای سلطان احمد بهین، رحیم الله سمندر رئیس عامل  اتاق صنایع  و معادن افغانستان و نمایندۀ اتاق تجارت دیدگاه و نظریات خود را  پیرامون اهمیت روابط اقتصادی و سیاسی، چگونه‌گی برگزاری این نشست، ملاقات های پیش بینی شده و آجنداها باهم شریک ساختند.

 قرار است هیئت جمهوری بلاروس در آیندۀ نزدیک به افغانستان تشریف بیارند و چندین تفاهم نامه‌ی  همکاری را پیرامون بخش تحصیلات عالی، معارف، صنعت، تجارت، فرهنگ و اطلاعات به امضا برسانند. قابل یاد آوری ست که نشست دی‌روز سومین نشست مشورتی بود که با نهادهای مرتبط برگزار گردید. چندی پیش نشست مشورتی با حضور داشت جلالتمآب وزیر اقتصاد،معینان وزارت خانه ها و نمایندگان با صلاحیت نهادهای دولتی و بخش خصوصی نیز برگزار گردیده بود.

rahimi

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۴۵
Background image

نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی”

به تاریخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹( ۹جولای ۲۰۲۰) نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی” به ابتکار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان

ملل متحد برای آسیا و پسیفیک و با اشتراک مقامات عالی رتبه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۲۲:۱
Background image

نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۲۲:۲۰
Background image

۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

امروز تفاهم نامه ۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

در مراسم امضای. . .

BACK TO NEWS