قرار است  افغانستان با جمهوری بلاروس چندین تفاهم نامه همکاری امضا کند.

sediqi
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۵ - ۱۰:۲۲
rahimi

قرار است  افغانستان با جمهوری بلاروس چندین تفاهم نامه همکاری امضا کند.

جلسۀ مقدماتی و مشورتی پیرامون نشستی که قرار است میان  نمایندگان (افغانستان و بلاروس) در کابل برگزار گردد، در وزارت اقتصاد تدویریافت. این نشست که با حضور داشت محترم دکتور محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی این وزرات برگزار گردیده بود، روی موضوعاتی مانند تشریفات، تأمین امنیت مهمانان بلاروسی، مشخص شدن سطح اشتراک کننده های جانب بلاروس، تدارکات و سایر مسایل بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در جلسه، نمایندۀ وزارت‌ امور خارجه آقای سلطان احمد بهین، رحیم الله سمندر رئیس عامل  اتاق صنایع  و معادن افغانستان و نمایندۀ اتاق تجارت دیدگاه و نظریات خود را  پیرامون اهمیت روابط اقتصادی و سیاسی، چگونه‌گی برگزاری این نشست، ملاقات های پیش بینی شده و آجنداها باهم شریک ساختند.

 قرار است هیئت جمهوری بلاروس در آیندۀ نزدیک به افغانستان تشریف بیارند و چندین تفاهم نامه‌ی  همکاری را پیرامون بخش تحصیلات عالی، معارف، صنعت، تجارت، فرهنگ و اطلاعات به امضا برسانند. قابل یاد آوری ست که نشست دی‌روز سومین نشست مشورتی بود که با نهادهای مرتبط برگزار گردید. چندی پیش نشست مشورتی با حضور داشت جلالتمآب وزیر اقتصاد،معینان وزارت خانه ها و نمایندگان با صلاحیت نهادهای دولتی و بخش خصوصی نیز برگزار گردیده بود.

rahimi

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸
Background image

امضای تفاهمنامه 10 پروژه توسعه ای به ارزش بیش از 2.5 میلیون دالرامریکایی!

روز دوشنبه تاریخ 24 سرطان سال 1398 خورشیدی در قصرسپیدار امضای تفاهم نامه‌ی 10 پروژه‌ جدیدی که از جانب کشور دوست هندوستان در چار چوب پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی تمویل شده. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۱۹:۴۵
Background image

همایش تجلیل از روز جهانی نفوس در کابل

همایش تجلیل از روز جهانی نفوس در کابل
از روز جهانی نفوس روز پنجشنه تاریخ 20 سرطان 1398 در کابل تجلیل به عمل آمد. این همایش با سخنرانی دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا، ، احمد جاوید. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۵:۱
Background image

دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا در جمع از استادان و محصلین دوره لیسانس و ماستری پوهنتون کاردان پیرامون وضعیت فعلی و آینده اقتصاد افغانستان سخنرانی کرد

محصلین دوره لیسانس و ماستری پوهنتون کاردان پیرامون وضعیت فعلی و آینده اقتصاد افغانستان سخنرانی کرد.
دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد کشور در نخست پیرامون وضعیت فعلی اقتصاد کشور ( فقر،. . .

BACK TO NEWS