محترم قاری دین محمد حنیف به حیث سرپرست وزارت اقتصاد برای کارمندان این اداره معرفی گردید.

sediqi
پنجشنبه ۱۴۰۰/۶/۱۸ - ۱۵:۵۹
moec2

محترم قاری دین محمد حنیف به عنوان سرپرست وزیر وزارت اقتصاد، توسط محترم مولوی صاحب نورالحق معاون اداره‌ امور امارت اسلامی افغانستان رسماً معرفی و به کار آغاز نمود.

مولوی صاحب نورالحق معاون اداره امور امارت اسلامی افعانستان در مراسم معرفی سرپرست وزارت اقتصاد، از او به عنوان شخصیت مبارز، متعهد و با تجربه درعرصه‌های سیاسی و اداری یاد کرد و برایش تمنای موفقیت نمود.

سرپرست وزارت اقتصاد در این مراسم تصریح کرد که با شناخت و تجاربی که از وزارت پلان قبلی دارد در هم‌آهنگی با کادرهای متخصص این وزارت اقدامات عملی را در جهت بهبود اقتصاد مردم انجام خواهد داد.

سرپرست وزارت اقتصاد با تأکید براین که عمده ترین دغدغه‌ی مردم تأمین امنیت و تغییر وضع اقتصادی می باشد، افزود: افزایش عواید ملی، استخراج منابع زیر زمینی و اتصال منطقوی، می تواند افغانستان را در مسیر درست رشد اقتصادی قرار داده و سبب تآمین رفاه عمومی و خود کفایی اقتصادی که از خواست های اصلی مردم اند کمک کند.

سرپرست وزارت اقتصاد، تصریح کرد" در صورتی که دنیا به افغانستان توجه داشته باشد، کاری را که حکومت‌های پیشین در عرصه‌ی رشد اقتصادی در 20 سال انجام داده نتوانستند امارت اسلامی در 20 ماه انجام خواهیم داد".

وی هم‌چنان از جامعه‌ی جهانی خواست که زمینه‌ی دسترسی به پول‌های منجمد شده‌ی افغانستان را فراهم سازند تا چرخه‌ی اقتصادی مملکت به حرکت بیافتد.

گفتنیست سرپرست وزارت اقتصاد، در جریان دهه‌ی هفتاد خورشیدی، به صفت وزیر پلان و سرپرست وزارت تحصیلات عالی کار کرده و در سال‌های اخیر عضو هیئت مذاکره کننده‌ی امارت اسلامی افغانستان در دوحه نیز بود.

تازه ترین اخبار

جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۲ - ۹:۴۴
Background image

ملاقات سرپرست وزارت اقتصاد با معاون انجمن تجاران شهر پکن

الحاج قاری دین محمد"حنیف" سرپرست وزارت اقتصاد .ا.ا.ا امروز مورخ 11قوس سال روا ن با آقای ژو وی "هو " معاون انجمن تجاران در شهر پکن در درفتر کاری شان دیدار و ملاقات نمود. در این دیدار. . .

جمعه ۱۴۰۰/۹/۵ - ۱۱:۴
Background image

دیدار و ملاقات سرپرست وزارت اقتصاد با سفیرجاپان

الحاج قاری دین محمد "حنیف" سرپرست وزارت اقتصاد ا.ا.ا با سفیرجاپان آقای( تاکاشی اوکادا ) در دفترکاری‌شان ملاقات نمود.

درین دیدار ابتداء آقای( تاکاشی اوکادا)  سفیر جاپان به روابط دیرینه. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۴:۵۵
Background image

جلسه تعارفی وهماهنگی با نمایندگان سازمان ملل ( UNDP )

الحاج قاری دین محمد «حنیف» سرپرست وزارت اقتصاد.ا.ا.ا شام شنبه مورخ 29عقرب سال روان با نمایندگان سازمان ملل ( UNDP) دیدار و ملاقات نمود.

ابتداء سرپرست وزارت اقتصاد نمایند گان سازمان ملل. . .

BACK TO NEWS