موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

sediqi
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۶ - ۱۳:۳۱
news

موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

امروز پنجشنه تاریخ 6 سرطان موضوع پرداخت خساره (زنبق فرنیچر) به لحاظ حقوقی در روشنایی مواد قانون مالیات برعایدات و سایر قوانین نافذۀ کشور مورد بحث قرار گرفت.

(زنبق فرنیچر) که چند سال پیش، در اثر رخداد حملۀ انتحاری  کاملاْ منهدم شده بود، ضمن ارائه عریضه توسط مالک، از حکومت خواسته بود تا موضوع را بررسی و در صورت امکان جبران  خساره بپردازند. کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت های اقتصاد و  مالیه را مؤظف نموده بود، تا موضوع را بررسی و گزارش خود را در قالب یک طرح جامع به لحاظ حقوقی در این مورد و موارد دیگر ارائه نماید.

 کار بر سر ساختن یک طرح و طرزالعمل جبران خساره و یا هم معافیت از مالیات هنگام متضرر شدن متشبثین ادامه دارد و در صورتی که طرح را پارلمان تصویب کند، به قانون تبدیل خواهدشد و راه حلی برای برون رفت از مشکلات و جنجال ها ناشی از این گونه حوادث و حوادث غیر مترقبۀ دیگر به عنوان یک راهکار حقوقی پیدا خواهد شد. در نشست امروز بر سر موضوعاتی مانند تعریفه های گمرکی، خدمات بانکی، نرخ تکتانه، بیمه  و سایر موارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. این نشست تحت ریاست معین مسلکی وزارت اقتصاد محترم داکتر محمد اسماعیل رحیمی، در حالی صورت گرفت که در آن، نمایندۀ وزارت محترم مالیه آقای خوستوال، خانم مهناز انوری رئیس مالی و تجارت وزارت اقتصاد، آقای محبوب الله خلیلی مشاور حقوقی وزارت و سایر اعضا حضور داشتند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۱:۵۶
Background image

گزارش وضعیت نفوس جهان سال 2020 تحت عنوان "برعلیه خواست من "

به تاریخ ۹ سرطان ۱۳۹۹، گزارش وضعیت نفوس جهان سال 2020 تحت عنوان "برعلیه خواست من " که بیشتر متمرکز به خشونت عليه زنان، ازدواج قبل از وقت و ترجيح فاميل ها به داشتن پسر در سطح جهان می. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳
Background image

رهبری و کارمندان وزارت اقتصاد از کارکردهای دوکتور میرویس بهیج ستایش کردند

رهبری و کارمندان وزارت اقتصاد طی محفل با شکوهی از فعالیت ها و اجراآت محترم دوکتور میرویس بهیج رئیس عمومی طرح و توحید این وزارت تقدیر نمودند. در این محفل محترم مصطفی مستور وزیر اقتصاد و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۲:۵۸
Background image

خلاصه گزارش اجراآت و دستآوردهای سال مالی ۱۳۹۸ وزارت اقتصاد

محترم محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی و محترم احمد جواد عثمانی معین مالی و اداری وزارت اقتصاد به اساس حکم شماره (۲۷۱۲) مورخ ۲۲/۱۱/۱۳۹۸ مقام عالی ریاست جمهوری، گزارش اجراآت و دستآوردهای. . .

BACK TO NEWS