موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

sediqi
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۶ - ۱۳:۳۱
news

موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

امروز پنجشنه تاریخ 6 سرطان موضوع پرداخت خساره (زنبق فرنیچر) به لحاظ حقوقی در روشنایی مواد قانون مالیات برعایدات و سایر قوانین نافذۀ کشور مورد بحث قرار گرفت.

(زنبق فرنیچر) که چند سال پیش، در اثر رخداد حملۀ انتحاری  کاملاْ منهدم شده بود، ضمن ارائه عریضه توسط مالک، از حکومت خواسته بود تا موضوع را بررسی و در صورت امکان جبران  خساره بپردازند. کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت های اقتصاد و  مالیه را مؤظف نموده بود، تا موضوع را بررسی و گزارش خود را در قالب یک طرح جامع به لحاظ حقوقی در این مورد و موارد دیگر ارائه نماید.

 کار بر سر ساختن یک طرح و طرزالعمل جبران خساره و یا هم معافیت از مالیات هنگام متضرر شدن متشبثین ادامه دارد و در صورتی که طرح را پارلمان تصویب کند، به قانون تبدیل خواهدشد و راه حلی برای برون رفت از مشکلات و جنجال ها ناشی از این گونه حوادث و حوادث غیر مترقبۀ دیگر به عنوان یک راهکار حقوقی پیدا خواهد شد. در نشست امروز بر سر موضوعاتی مانند تعریفه های گمرکی، خدمات بانکی، نرخ تکتانه، بیمه  و سایر موارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. این نشست تحت ریاست معین مسلکی وزارت اقتصاد محترم داکتر محمد اسماعیل رحیمی، در حالی صورت گرفت که در آن، نمایندۀ وزارت محترم مالیه آقای خوستوال، خانم مهناز انوری رئیس مالی و تجارت وزارت اقتصاد، آقای محبوب الله خلیلی مشاور حقوقی وزارت و سایر اعضا حضور داشتند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۲۰:۵۷
Background image

دوكتور مصطفي مستور وزير اقتصاد ج. ا.ا از طرف نمایندگان مجلس شورای ملی تقدیر شد

محترم ميررحمان رحماني رئيس مجلس نمایندگان،حين اعطاي تقدير نامه به دوكتور مستور از اجراات او منحيث وزير اقتصاد تمجيد نموده و او را يك وزير خلاق و باانرژي خواند كه در عرصه هاي مختلف. . .

شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۱۵:۴۱
Background image

جلسۀ تخنیکی پیرامون تشکیل و بودجۀ ادارۀ عالی مصوؤنیت و کنترل غذایی افغانستان

جلسۀ تخنیکی تحت ریاست دکتور محمد اسماعیل رحیمی پیرامون تشکیل و بودجۀ ادارۀ عالی مصؤنیت و کنترول غذایی با حضور نمایندگان سازمان های WFP,UNICEF,FAO  امروز یک شنبه تاریخ 21 میزان صورت گرفت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۸:۵۲
Background image

محترم مصطفی مستور وزیراقتصاد کشور امروز با آقای البرت جرارد کویندرز نماینده ویژه بانک جهانی برای کشور های با وضعیت شکننده دیدار کرد

دراین دیدار، اوضاع سیاسی-اقتصادی کنونی و تاثیرات جانبی ان بالای ثبات مورد بحث قرار گرفت.
وزیر اقتصاد یکی‌از اولویت های عمده حکومت را مدیریت سالم اوضاع سیاسی اقتصادی فعلی دانست تا مبادا. . .

BACK TO NEWS