موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

sediqi
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۶ - ۱۳:۳۱
news

موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

امروز پنجشنه تاریخ 6 سرطان موضوع پرداخت خساره (زنبق فرنیچر) به لحاظ حقوقی در روشنایی مواد قانون مالیات برعایدات و سایر قوانین نافذۀ کشور مورد بحث قرار گرفت.

(زنبق فرنیچر) که چند سال پیش، در اثر رخداد حملۀ انتحاری  کاملاْ منهدم شده بود، ضمن ارائه عریضه توسط مالک، از حکومت خواسته بود تا موضوع را بررسی و در صورت امکان جبران  خساره بپردازند. کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت های اقتصاد و  مالیه را مؤظف نموده بود، تا موضوع را بررسی و گزارش خود را در قالب یک طرح جامع به لحاظ حقوقی در این مورد و موارد دیگر ارائه نماید.

 کار بر سر ساختن یک طرح و طرزالعمل جبران خساره و یا هم معافیت از مالیات هنگام متضرر شدن متشبثین ادامه دارد و در صورتی که طرح را پارلمان تصویب کند، به قانون تبدیل خواهدشد و راه حلی برای برون رفت از مشکلات و جنجال ها ناشی از این گونه حوادث و حوادث غیر مترقبۀ دیگر به عنوان یک راهکار حقوقی پیدا خواهد شد. در نشست امروز بر سر موضوعاتی مانند تعریفه های گمرکی، خدمات بانکی، نرخ تکتانه، بیمه  و سایر موارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. این نشست تحت ریاست معین مسلکی وزارت اقتصاد محترم داکتر محمد اسماعیل رحیمی، در حالی صورت گرفت که در آن، نمایندۀ وزارت محترم مالیه آقای خوستوال، خانم مهناز انوری رئیس مالی و تجارت وزارت اقتصاد، آقای محبوب الله خلیلی مشاور حقوقی وزارت و سایر اعضا حضور داشتند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸
Background image

امضای تفاهمنامه 10 پروژه توسعه ای به ارزش بیش از 2.5 میلیون دالرامریکایی!

روز دوشنبه تاریخ 24 سرطان سال 1398 خورشیدی در قصرسپیدار امضای تفاهم نامه‌ی 10 پروژه‌ جدیدی که از جانب کشور دوست هندوستان در چار چوب پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی تمویل شده. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۱۹:۴۵
Background image

همایش تجلیل از روز جهانی نفوس در کابل

همایش تجلیل از روز جهانی نفوس در کابل
از روز جهانی نفوس روز پنجشنه تاریخ 20 سرطان 1398 در کابل تجلیل به عمل آمد. این همایش با سخنرانی دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا، ، احمد جاوید. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۵:۱
Background image

دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا در جمع از استادان و محصلین دوره لیسانس و ماستری پوهنتون کاردان پیرامون وضعیت فعلی و آینده اقتصاد افغانستان سخنرانی کرد

محصلین دوره لیسانس و ماستری پوهنتون کاردان پیرامون وضعیت فعلی و آینده اقتصاد افغانستان سخنرانی کرد.
دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد کشور در نخست پیرامون وضعیت فعلی اقتصاد کشور ( فقر،. . .

BACK TO NEWS