موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

sediqi
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۶ - ۱۳:۳۱
news

موضوع پراخت جبران خساره (زنبق فرنیچر) مورد بحث حقوقی قرار گرفت.

امروز پنجشنه تاریخ 6 سرطان موضوع پرداخت خساره (زنبق فرنیچر) به لحاظ حقوقی در روشنایی مواد قانون مالیات برعایدات و سایر قوانین نافذۀ کشور مورد بحث قرار گرفت.

(زنبق فرنیچر) که چند سال پیش، در اثر رخداد حملۀ انتحاری  کاملاْ منهدم شده بود، ضمن ارائه عریضه توسط مالک، از حکومت خواسته بود تا موضوع را بررسی و در صورت امکان جبران  خساره بپردازند. کابینۀ جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت های اقتصاد و  مالیه را مؤظف نموده بود، تا موضوع را بررسی و گزارش خود را در قالب یک طرح جامع به لحاظ حقوقی در این مورد و موارد دیگر ارائه نماید.

 کار بر سر ساختن یک طرح و طرزالعمل جبران خساره و یا هم معافیت از مالیات هنگام متضرر شدن متشبثین ادامه دارد و در صورتی که طرح را پارلمان تصویب کند، به قانون تبدیل خواهدشد و راه حلی برای برون رفت از مشکلات و جنجال ها ناشی از این گونه حوادث و حوادث غیر مترقبۀ دیگر به عنوان یک راهکار حقوقی پیدا خواهد شد. در نشست امروز بر سر موضوعاتی مانند تعریفه های گمرکی، خدمات بانکی، نرخ تکتانه، بیمه  و سایر موارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. این نشست تحت ریاست معین مسلکی وزارت اقتصاد محترم داکتر محمد اسماعیل رحیمی، در حالی صورت گرفت که در آن، نمایندۀ وزارت محترم مالیه آقای خوستوال، خانم مهناز انوری رئیس مالی و تجارت وزارت اقتصاد، آقای محبوب الله خلیلی مشاور حقوقی وزارت و سایر اعضا حضور داشتند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۴۵
Background image

نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی”

به تاریخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹( ۹جولای ۲۰۲۰) نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی” به ابتکار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان

ملل متحد برای آسیا و پسیفیک و با اشتراک مقامات عالی رتبه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۲۲:۱
Background image

نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۲۲:۲۰
Background image

۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

امروز تفاهم نامه ۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

در مراسم امضای. . .

BACK TO NEWS