وزیر اقتصاد ج.ا.ا در محفل افتتاحیه شبکه تجارتی نارنجي که به ابتکار‌ سفارت کشور هالند در کابل براي ١٥ متشبث جوان دختر و پسر برگزار شده بود اشتراک و سخنرانی کرد.

hurmat
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۰
image

وزیر اقتصاد، ابتکار سفارت هالند بابت ایجاد‌ اين شبکه را که اكنون با ۱۵ نهاد تجاری کوچک و متوسط آغاز شده است یک قدم ارزنده در جهت حمایت از‌ تشبثات نو ايجاد عنوان کرد‌ه‌ و خطاب به مالکان آنها گفت كه برغم مشکلات موجود، جسارت و اعتماد به نفس آنها برای سرمايه گذاري وکار در افغانستان قابل قدر و ستایش فراوان است.
آقای مستور، با ارائه آمار حجم تجارت سالانه و اينكه ماركيت داخلي بطور سالانه قدرت جذب حدود هفت و نيم مليليارد دالر واردات كالا و خدمات را دارد فرصت عظيمي براي سرمايه گذاري پرمنفعت دانست.
او افزود كه وزارت اقتصاد با تدوين استراتيژي افغانستان مولد به هدف تعويض واردات تلاش دارد تا هزينه هاي توليد را در كشور پايين آورده و زمينه ساز رشد توليدات داخلي، ايجاد شغل پايدار و جلب سرمايه گذاري بيشتر گردد.
وزیر اقتصاد با تاکید بر نياز بهبود اوضاع اقتصادی از سایر سفارت ها و نمایندگي نهاد های بین المللی نيز دعوت کرد تا همانند سفارت هالند برای حمایت از متشبثين جوان در کنار حکومت بياستند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۱۸:۲۵
Background image

گفتمان تخصصی زیربنا پیرامون شفافیت و پاسخگویی در تطبیق 16 پروژه بزرگ ملی کشور برگزار گردید.

 گفتمان تخصصی زیربنا به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون یافته های گزارش شفافیت و پاسخگویی در پروژه های ملی زیربنایی کشور روز سه شنبه، 20 عقرب 1399 در کابل برگزار گردید. براساس یافته های. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۵۴
Background image

بستهٔ کمکی۳.۴میلیون دالری وزارت اقتصاد در بودجهٔ ملی ۱۴۰۰منظور شد .

روز گذشته جلسۀ کابینه تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، که در ارگ ریاست جمهوری دایر گردیده بود ، تقاضای وزارت اقتصاد مبنی بر منظوری کمک مبلغ (۳.۴) میلیون دالر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۱۴:۱۵
Background image

جلسه هماهنگی موسسات غیردولتی ولایت کندهار تدویر یافت

حامد همدرد سرپرست معینیت مالی و اداری در حالی که حیات الله حیات والی کندهار،  احمد ریاض صدیقی رئیس انسجام موسسات غیردولتی وزارت اقتصاد، روسای ریاست‌های سکتوری ولایت قندهار نیز حضور. . .

BACK TO NEWS