وزیر اقتصاد ج.ا.ا در محفل افتتاحیه شبکه تجارتی نارنجي که به ابتکار‌ سفارت کشور هالند در کابل براي ١٥ متشبث جوان دختر و پسر برگزار شده بود اشتراک و سخنرانی کرد.

hurmat
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۰
image

وزیر اقتصاد، ابتکار سفارت هالند بابت ایجاد‌ اين شبکه را که اكنون با ۱۵ نهاد تجاری کوچک و متوسط آغاز شده است یک قدم ارزنده در جهت حمایت از‌ تشبثات نو ايجاد عنوان کرد‌ه‌ و خطاب به مالکان آنها گفت كه برغم مشکلات موجود، جسارت و اعتماد به نفس آنها برای سرمايه گذاري وکار در افغانستان قابل قدر و ستایش فراوان است.
آقای مستور، با ارائه آمار حجم تجارت سالانه و اينكه ماركيت داخلي بطور سالانه قدرت جذب حدود هفت و نيم مليليارد دالر واردات كالا و خدمات را دارد فرصت عظيمي براي سرمايه گذاري پرمنفعت دانست.
او افزود كه وزارت اقتصاد با تدوين استراتيژي افغانستان مولد به هدف تعويض واردات تلاش دارد تا هزينه هاي توليد را در كشور پايين آورده و زمينه ساز رشد توليدات داخلي، ايجاد شغل پايدار و جلب سرمايه گذاري بيشتر گردد.
وزیر اقتصاد با تاکید بر نياز بهبود اوضاع اقتصادی از سایر سفارت ها و نمایندگي نهاد های بین المللی نيز دعوت کرد تا همانند سفارت هالند برای حمایت از متشبثين جوان در کنار حکومت بياستند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۴۵
Background image

نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی”

به تاریخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹( ۹جولای ۲۰۲۰) نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی” به ابتکار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان

ملل متحد برای آسیا و پسیفیک و با اشتراک مقامات عالی رتبه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۲۲:۱
Background image

نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۲۲:۲۰
Background image

۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

امروز تفاهم نامه ۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

در مراسم امضای. . .

BACK TO NEWS