گزارش فعالیت های سال 1397مؤسسات غیر دولتی نشر شد.

hurmat
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۶:۵۵
image

وزارت اقتصاد گزارش فعالیت‌های مؤسسات غیر دولتی در سال 1397 را به روز دو شنبه 7 اسد، نشر نمود. 
این گزارش شامل فعالیت موسسات غیر دولتی در سکتورهای صحت، معارف، زراعت، مصؤونیت اجتماعی، حکومتداری و زیربناها می شود.
در این مراسم یافته های گزارش فعالیت موسسات غیر دولتی توسط دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ارایه گردید: در سال 1397 مؤسسات غیر دولتی، 2537 پروژه را به ارزش 876 میلیون دالر در سراسر کشور تطبیق نموده اند که از مجموع این رقم، 603 میلیون دالر توسط مؤسسات غیر دولتی خارجی و متباقی 273 میلیون دالر توسط مؤسسات افغانی به مصرف رسیده است.
بالاترین مصرف در سکتور صحت انجام شده که مجموع آن 355 میلیون دالر می باشد. به ترتیب در سکتور مصؤونیت اجتماعی 270 میلیون دالر، سکتور معاف 111 میلیون دالر و سکتور زراعت و مالداری 63 میلیون دالر و متباقی 75 میلیون دار امریکایی در سکتور زیر بنا و حکومت داری خوب مصرف شده است. 
نسبت به سال گذشته میزان مصرف از طریق بودجه ملی توسط مؤسسات غیر دولتی از 16 % به 24% بالا رفته است. 
مجموع کارمندان موسسات غیر دولتی به 85,383 تن میرسد که از جمله 23,278 تن آن را خانم ها تشکیل می دهد.
وزیر اقتصاد همچنان خاطر نشان ساخت که این گزارش نشان می دهد که هنوز تطبیق پروژه ها بیشترینه در کلان شهرها، مانند کابل، ننگرهار ، هرات، قندهار و بلخ تطبیق شده است. در حالیکه برخی از ولایات از جمله کاپیسا، نورستان، زابل و پکتیکا کمترین پروژه های تطبیق شده را داشته اند وبهبود این حالت را جز اولویتهای سال جاری وزارت بیان‌کرد.
در ادامه برنامه اقای پیر میادون سفیر اتحادیه اروپا برای افغانستان، پلوشه حسن رییس مرکز تعلیمی زنان افغان و عبدالبشیر خالقی رئیس نهاد اکبر نیز در مورد صحبت نمودند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳
Background image

رهبری و کارمندان وزارت اقتصاد از کارکردهای دوکتور میرویس بهیج ستایش کردند

رهبری و کارمندان وزارت اقتصاد طی محفل با شکوهی از فعالیت ها و اجراآت محترم دوکتور میرویس بهیج رئیس عمومی طرح و توحید این وزارت تقدیر نمودند. در این محفل محترم مصطفی مستور وزیر اقتصاد و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۲:۵۸
Background image

خلاصه گزارش اجراآت و دستآوردهای سال مالی ۱۳۹۸ وزارت اقتصاد

محترم محمد اسماعیل رحیمی معین مسلکی و محترم احمد جواد عثمانی معین مالی و اداری وزارت اقتصاد به اساس حکم شماره (۲۷۱۲) مورخ ۲۲/۱۱/۱۳۹۸ مقام عالی ریاست جمهوری، گزارش اجراآت و دستآوردهای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۲۳:۴۴
Background image

تفاهمنامه همكاری های تخنيكی در راستای نظارت و ارزيابی ميان وزارت اقتصاد و نهاد توسعه ای آلمان (GIZ) به امضاء رسيد.

در نخست محترم محمد اسماعيل رحيمی معين مسلكی وزارت اقتصاد ضمن قدر دانی از همكاری های نهاد توسعه ای آلمان، افزود كه امضای اين تفاهمنامه گامی در جهت بهبود روند نظارت و ارزيابی در سطح كشور. . .

BACK TO NEWS