نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

hurmat
Wed, Jul 08 2020 10:01 PM
image

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست در نخست دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا سخنرانی نموده گفتند:” با در نظرداشت گسترش کوید ۱۹، رشد اقتصادی ما در سال روان یک افت ۳٪ را نسبت به سال پار خواهد داشت و هم چنان میزان فقر از ۵۴.۵ ٪ به ۶۱.۵ درصد بلند خواهد رفت.”

در ادامه بیان داشتند؛ “ دولت افغانستان در کنار حمایت مالی از سکتور صحت و مصونیت اجتماعی، به سکتور خصوصی که در جریان گسترش کوید ۱۹ آسیب دیده اند، نیز توجه دارد. ما در وزرات اقتصاد در همکاری با ادارات ذیربط بسته را که متمرکز به حمایت از پیشه وران، تشبثات کوچک و متوسط در بخش های مالیات، فیس شاروالی ها، قرضه هاي سهل، برق و كرايه جايداد ها می باشد، تهيه کردیم. این بسته پیشنهادی غرض منظوری به شورای عالی اقتصادی و کابینه ج.ا.ا نیز ارسال شده است. “

قابل یادآوری است که در این نشست محترم اجمل احمدی سرپرست بانک مرکزی ، محترم پیری میادون سفیر اتحادیه اروپا مقیم کابل و آقای ملک یار معین وزارت صنعت و تجارت نیز پیرامون موضوع صحبت نمودند.

image

 

Latest news

Wed, Jul 01 2020 12:06 PM
Background image

report on (2020) of the year ′′ against my demands ′′

The 1399th solar year (9) report on (2020) of the year ′′ against my demands ′′ under the headline of most of the violence against women in the world, Pre-time marriage and sons be. . .

Sun, Sep 01 2019 11:37 AM
Background image

ASDGsRoundTable

We are here to address the root causes of slow development and find opportunities and other potential partners to raise awareness about #SDGsand involve the private sector, civil. . .

Mon, Jun 17 2019 8:22 PM
Background image

Dr. Mustafa Mastoor, Minister of Economy met with Mr. Peter Nateillo the new Mission Director of USAID for Afghanistan

Dr. Mustafa Mastoor, Minister of Economy met with Mr. Peter Nateillo the new Mission Director of USAID for Afghanistan.
Minister Mastoor appreciated USAID’s valuable support to all. . .

BACK TO NEWS