نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

hurmat
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۲۲:۱
image

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست در نخست دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا سخنرانی نموده گفتند:” با در نظرداشت گسترش کوید ۱۹، رشد اقتصادی ما در سال روان یک افت ۳٪ را نسبت به سال پار خواهد داشت و هم چنان میزان فقر از ۵۴.۵ ٪ به ۶۱.۵ درصد بلند خواهد رفت.”

در ادامه بیان داشتند؛ “ دولت افغانستان در کنار حمایت مالی از سکتور صحت و مصونیت اجتماعی، به سکتور خصوصی که در جریان گسترش کوید ۱۹ آسیب دیده اند، نیز توجه دارد. ما در وزرات اقتصاد در همکاری با ادارات ذیربط بسته را که متمرکز به حمایت از پیشه وران، تشبثات کوچک و متوسط در بخش های مالیات، فیس شاروالی ها، قرضه هاي سهل، برق و كرايه جايداد ها می باشد، تهيه کردیم. این بسته پیشنهادی غرض منظوری به شورای عالی اقتصادی و کابینه ج.ا.ا نیز ارسال شده است. “

قابل یادآوری است که در این نشست محترم اجمل احمدی سرپرست بانک مرکزی ، محترم پیری میادون سفیر اتحادیه اروپا مقیم کابل و آقای ملک یار معین وزارت صنعت و تجارت نیز پیرامون موضوع صحبت نمودند.

image

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۲۰:۷
Background image

نماینده گی مرکز تجارت جهانی در کابل گشایش یافت

نماینده‌گی مرکز تجارت جهانی در کابل به اشتراک دوکتور کریمه حامد فاریابی سرپرست وزارت اقتصاد و نثار احمد غوریانی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و داوود سلطان ‌زوی شاروال کابل، برخی از اعضای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۹:۳۴
Background image

گروه نهادهای ذیدخل ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان تشکیل جلسه داد

جلسۀ گروه نهادهای ذیدخل ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان «کاست» به ریاست دوکتور کریمه حامد فاریابی،  نامزد وزیر و سرپرست وزارت اقتصاد و رئيس گروه نهادهای ذیدخل ابتکار شفافیت زیربنای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۲ - ۱۵:۳۸
Background image

دوکتور کریمه حامد فاریابی نامزد وزیر و سرپرست وزارت اقتصاد با عبدالله الدردری رئیس نماینده‌گی  برنامۀ انکشافی ملل متحد(UNDP)  در افغانستان ملاقات و دیدار نمود.

آقای الدردری در مورد  برنامه‌ها و شیوۀ همکاری‌های ادارۀ انکشافی ملل متحد با وزرات اقتصاد معلومات داده  و  روی برنامه‌های آیندۀ این اداره در کشور توضیحات همه جانبه ارایه نمود.  سپس. . .

BACK TO NEWS