الحاج قاری دین محمد "حنیف" وزیر اقتصاد با متخصصین افغان مقیم خارج از کشور از طریق ویدیوکنفرانس ملاقات نمود

sediqi
شنبه ۱۴۰۱/۳/۱۴ - ۱۰:۱۵
moec

 یوم پنجشنبه مورخ 12/3/1400 کنفرانس ویدیوی با حضورداشت الحاج قاری دین محمد "حنیف" وزیر اقتصاد، لعل محمد "ولی زاده" رئیس اقتصاد ولایت کابل محترم کریم کبیر رئیس شرکت (سنری انرژی گروپ) میر غوث الدین رئیس کانون فرهنگ افغانستان در اتریش و بنیانگزار و صاحب امتیاز فصلنامه بانو ناشر اندیشه زنان افغانستان در اروپا، انجنیر ذبیح الله، آقای عبدالرحیم، پروفيسور عزیزالرحمن "حکمی" رئيس مجمع دانشمندان و متخصصان افغانستان مقيم در شهر مادريد اسپانيا و محمد بشير اماني مقيم در كشور جرمني و عضو مجمع كمیسيون حقوق و روابط بين الدول مجمع دانشمندان و متخصصان افغانستان برگزار گردید.

در نخست الحاج قاری دین محمد "حنیف" وزیر اقتصاد تمامی مهمانان این کنفرانس ویدیویی را اسقبال نموده و از اشتراک آنان دراین کنفرانس ویدیویی ابراز خرسندی نمود.

moec

سپس، وزیر اقتصاد گفت: ما از باز شدن دوباره موسسات و شرکت های همکار و کمک کننده در افغانستان اسقبال مینماییم و تمامی موسسات و شرکت ها باید به تعهد و، وعده همکاری که با این وزارت سپرده اند پایبند باشند.

وی میافزاید: افغانستان بعد از چهار دهه جنگ پیاپی توانسته است استقلال کامل خود را از اشغال گران خارجی به دست گیرد و به یک صلح پایدار و امنیت سرتاسری دست یابد واین آرزوی تمامی مردم افغانستان نیز بوده است و اطمینان میدهد که فعلا شما میتوانید بدون هیچ گونه حس نا امنی و نگرانی به هر گوشه افغانستان که خواسته باشید سفر نمایید.

آقای "حنیف" تاکید به همبستگی و هم پیمان بودن نموده و میگوید بیایید تا دست به دست هم داده افغانستان را بسازیم. وی همچنان خواهان این است تا مردم افغانستان باید تلاش نمایند کشور خود را آباد کنند و نباید وابسته به کمک های خارجی باشند.

از سوی دیگر آقای میرغوس الدین خواهان این است تا برای زن و مرد افغانستان چانس دهیم تا بدور از هر نوع تبعیض و تعصب سمتی، زبانی و قومی در حفظ امنیت، آبادی وطن، تعلیم و تربیه و بخش های مختلف دیگر نقش فعال خود را ایفا نمایند.

در ادامه آقای انجنیر ذبیح الله نیز اظهار داشت: که با روی کار آمدن حکومت امارت اسلامی افغانستان و نقش آن در ریشه کن سازی فساد تا اکنون موفقانه به پیش رفته است.

در گوشه ی دیگر این کنفرانس آقای عبدالرحیم بیان داشت: باید یک راه بیرون رفت از بحران اقتصادی که مردم افغانستان را زیر خط فقر قرار داده پیدا نموده، تلاش نماییم تا صدای خود را به سمع جامعه جهانی برسانیم.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۶:۲۴
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و جیروم اوبیریت رئیس اجرایی جهانی مؤسسه برک(Brac) و هیئت همراه شان دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰ هـ.ش مطابق ۲۹/ ذی‌القعده ۱۴۴۳هـ.ق ساعت 11:30 قبل از ظهر الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای محمد عبدالسلام رئیس عمومی دفتر برک در افغانستان و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۵:۱۸
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز الاکبروف سرپرست یوناما در افغانستان در دفتر کاری خویش دیدار و ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ ۷/۴/۱۴۰۱ هـ ش مطابق ۲۹/ذی‌القعده/۱۴۴۳هـ.ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با آقای دوید مک لِکن مسؤول منقطه‌ای دفتر هماهنگی توسعه سازمان ملل و داکتر رامز. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۱۶ - ۱۱:۳۰
Background image

بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء دایر گردید

در بیست‌ویک‌مین نشست کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پس از بحث‌های مفصل به شاروالی کابل هدایت داده شد شش پروژه مشارکتی که آن اداره خواهان. . .

BACK TO NEWS