نخستین کنفرانس نقش دانشگاه ها در تطبیق اهداف انکشاف پایدارافغانستان به ابتکار دانشگاه کاتب وحمایت وزارت اقتصاد با حضورجلالتمآب دوکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی برگزارشد.

hurmat
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۷ - ۱۲:۲۱
image

دوکتور مصطفی مستور، وزیر اقتصاد که یکی از سخنرانان این همایش بود؛ ضمن قدردانی از ابتکار پوهنتون کاتب نقش وجایگاه دانشگاه های کشور را در تطبیق و تحقق اهداف انکشاف پایدار افغانستان ازطریق برنامه های پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها خیلی ارزنده توصیف کرد وخواهان کار مشترک با آنها شد. وی تاکید کرد که وزارت اقتصاد اخیراً نشست هایی را جهت تدوین یک مُدل اقتصادی مبتنی بر اهداف انکشاف پایدار با متخصصان اقتصادی بین المللی بویژه اداره انکشافی ملل متحد و بانک جهانی برگزار کرده و تلاش دارد با تدوین این مُدل اقتصادی زمینه های بهترتطبیق (16) هدف (ASDGs) فراهم شده و سبب رونق زندگی اجتماعی – اقتصادی مردم بخصوص در روستاها گردد.
قابل یاد آوری است که رهبری هماهنگی اجندای اهداف انکشاف پایدار درسطح دولت بعهده وزارت اقتصاد است. 29/08/2019

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۷:۴
Background image

وزیر اقتصاد ج.ا.ا عصر دیروز در انجمن مشترک جوانان افغانستان و پاکستان سال ۲۰۲۰ اشتراک و سخنرانی کرد.

وزیر اقتصاد در این نشست که از‌جانب جوانان افغانستان و پاکستان به منظور تقویت مناسبات برون مرزی برای آینده بهتر برگزار شده بود گفت : روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آینده در جهان را. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۵:۱۱
Background image

وزیر اقتصاد کشور با تیمی مشتمل از شورای ملی، سکتور خصوصی و اتاق های فکر افغانستان، و حدود دو هزار اشتراک کننده دیگر در کنفرانس « هفته کسپین ۲۰۲۰ » در شهر داوس کشور سویس اشتراک کرد.

این کنفرانس که بطور سالانه در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد( World Economic Forum ) دایر میگردد عمدتاً موضوعات اقتصادی حوزه کسپین بزرگ رابه بحث میگیرد. این بار اول است که افغانستان و پاکستان. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۶
Background image

ملاقات تعارفی سفیر بنیاد انکشافی آغا خان در افغانستان با وزیر اقتصاد جمهوری ا.ا.

دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی افغانستان شنبه 28 جدی با خانم شهرزاد هرجی سفیر بنیاد آغا خان برای افغانستان ملاقات نمود.
در نخست، وزیر اقتصاد کشور راجع به آمار و علل فقر؛. . .

BACK TO NEWS