افغانستان می‌تواند در تولید مواد بهداشتی خودکفا شود.

habibi_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۸:۳۱
image

دوشنبه، 20 دلو.1399

بعد از ظهر امروز، دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور، با نذیر احمد نور رۀیس عمومی کمپنی لوکر ببی و احمد فیاض زمانی رئیس اجراییه کمیته سکتور بهداشتی افغانستان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار، روی طرح‌های مختلف، جهت بالا بردن سطح تولیدات داخلی و خودکفایی افغانستان در بخش اقلام بهداشتی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیر اقتصاد کشور، بلند بردن سطح تولیدات در اقلام بهداشتی با کیفیت بالا را یک گزینۀ مهم برای خودکفایی افغانستان در این بخش خواند و گفت: " ما تلاش می‌کنیم به سوی یک افغانستان متکی به خود حرکت و کار کنیم و از این‌رو از طرح‌های کارآ و همه جانبه استقبال کرده و هر چه در توان داشته باشیم جهت رشد سرمایه‌گذاری و رسیدن به خودکفایی در کشور انجام خواهیم داد".

هم‌چنین، نذیر احمد نور، از بالا بودن سطح مالیات مواد خام و همین‌طور رقابت ناسالم بعضی از شرکت‌ها که اجناس تقلبی و بی‌کیفیت وارد می‌کنند شاکی بوده و خواهان توجه و هم‌کاری وزارت اقتصاد در این زمینه شد.

گفتنیست که فعلا هشت کمپنی تولیدی در کشور در بخش تهیه ماسک و تولید مواد بهداشتی برای اطفال و خانم‌ها فعالیت می‌نماید که تقریبا تمام نیازمندی‌های مارکیت را به قیمت نازل پاسخ می‌دهد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۹:۲
Background image

سفر کاری وزیر اقتصاد به ولایت کندهار

کندهار ۱۳حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور، که در حال بازدید از بخش‌های اقتصادی ولایت کندهار است، قبل از ظهر امروز با الحاج روح الله خان‌زاده والی ولایت قندهار و جمعی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۸:۵۹
Background image

وزیر اقتصاد با تعدادی از مسؤولین بخش‌های مرکزی وزارت اقتصاد برای بررسی ازفعالیت‌های اقتصادی در سطح جنوب افغانستان، به کندهار سفر کرد

کابل ۱۳ حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد صبح امروز برای بررسی وضعیت سکتور خصوصی، چگونه‌گی انسجام مؤسسات غیردولتی در زون جنوب، بررسی وضعیت زنان سرمایه‌گذار و اطمینان از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۸:۴۱
Background image

دیدار وزیر اقتصاد با تعدادی از بزرگان ولایت فاریاب

کابل: 12 حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور با چند تن از بزرگان ولایت فاریاب دیدار کرد.

در نخست عبدالجلیل آور، اسد الله بهار و انجنیر محمد عالم مرآت با بیان مشکلات. . .

BACK TO NEWS