دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا با خانم دیبوره لیونز نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان، به صورت آنلاین ملاقات نمود.

sediqi
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۵ - ۱۳:۲۹
image

دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا با خانم دیبوره لیونز نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان، به صورت آنلاین ملاقات نمود.

در نخست دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد کشور پیرامون طرح تعدیل قانون موسسات غیر دولتی صحبت نموده، گفتند: از سازمان های غیر دولتی خواست شده تا نظریات و پشنهادات مشخص شان در نشست های که پیرامون این طرح تدویر می گردد، ارایه کنند.

هم چنان تاکید نمودند که وزارت اقتصاد دنبال محدود کردن فعالیت موسسات غیر دولتی نبوده اما هدف اصلی ما را عرضه خدمات به صورت متوازن و متمرکز به نقاط دور دست و کمتر توسعه یافته تشکیل می دهد، که باید به صورت مشترک در مورد همکاری نمائیم.

در ادامه وزیر اقتصاد کشور در مورد مشکلات جدی را که در روند همکاری اداره انکشافی سازمان ملل متحد ( UNDP ) با وزارت اقتصاد در بخش اهداف انکشاف پایدار به وجود آمده صحبت نمود. ادامه این وضعیت را غیر قابل تحمل دانسته و خواهان تغییرات جدی در چگونگی این همکاری شدند.

بعداً خانم دیبوره لیونز پیرامون طرح تعدیل قانون موسسات غیر دولتی صحبت نموده و از اینکه وزارت اقتصاد فرصت را برای طرح نظریات و پیشنهادات موسسات غیر دولتی و شرکای بین المللی مهیا نموده، اظهار سپاس کرد. ادامه این روند را برای تقویت همکاری های مشترک، هماهنگی و همسوی میان موسسات و ادارات دولتی موثر دانست.

هم چنان نماینده خاص سرمنشی ملل متحد تعهد نمود که در چگونگی همکاری اداره انکشافی سازمان با وزارت اقتصاد در بخش اهداف انکشاف پایدار تغییرات اساسی به میان خواهد آمد.

در اخیر پیرامون صلح و کابینه جدید نیز بحث های صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۱۸:۲۵
Background image

گفتمان تخصصی زیربنا پیرامون شفافیت و پاسخگویی در تطبیق 16 پروژه بزرگ ملی کشور برگزار گردید.

 گفتمان تخصصی زیربنا به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون یافته های گزارش شفافیت و پاسخگویی در پروژه های ملی زیربنایی کشور روز سه شنبه، 20 عقرب 1399 در کابل برگزار گردید. براساس یافته های. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۵۴
Background image

بستهٔ کمکی۳.۴میلیون دالری وزارت اقتصاد در بودجهٔ ملی ۱۴۰۰منظور شد .

روز گذشته جلسۀ کابینه تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، که در ارگ ریاست جمهوری دایر گردیده بود ، تقاضای وزارت اقتصاد مبنی بر منظوری کمک مبلغ (۳.۴) میلیون دالر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۱۴:۱۵
Background image

جلسه هماهنگی موسسات غیردولتی ولایت کندهار تدویر یافت

حامد همدرد سرپرست معینیت مالی و اداری در حالی که حیات الله حیات والی کندهار،  احمد ریاض صدیقی رئیس انسجام موسسات غیردولتی وزارت اقتصاد، روسای ریاست‌های سکتوری ولایت قندهار نیز حضور. . .

BACK TO NEWS