سخن‌رانی وزیر اقتصاد در سیمینار بین‌المللی خلاهای جنسیتی در اوراسیا

habibi_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲:۳۳
image

سه‌شنبه، 21دلو 1399

بعد از ظهر امروز، دوکتور کریمه حامد فاریابی در یک سیمینار آنلاین بین‌المللی که از سوی سازمان همكاري و توسعه اقتصادي(OECD) تحت عنوان خلاهای جنسيتي در اوراسيا (Gender Gaps in Eurasia) با حضور مجازی رییس ارتباطات جهاني اين سازمان، سفير و نمايندۀ پارلمان جمهوري سلواك، نمايندگان كشورهاي قرغزستان، اوكراين، قزاقستان، اوزبیكستان، نمايندۀ UNDP در منگوليا، ریيس منطقوي UN Women در آسيا و اروپا برگزار شده بود، اشتراک کرد.

در این سیمینار در مورد اختلافات جنسیتی به‌خصوص در زمان بیماری همه‌گیر کرونا و تاثیرات مخرب آن بحث شد و در این جریان، اشتراک کنندگان هر کشور از تجربه‌ و عمل‌کردهای خود در این سازمان اشاره کرده و از تاثیرات این بیماری بالای زنان یاد کردند.

در ادامه، دوکتور کریمه حامد فاریابی، به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان، در رابطه به اثر‌های منفی ناشی از ویروس کرونا روی زندگی و کار مردم افغانستان، به خصوص زن‌ها که یک بخش عمده را در جامعه کاری تشکیل می‌دهند، سخن‌رانی کرده و گفت: "در افغانستان نیز مانند بعضی از کشورهای دیگر منطقه، زنان از امنیت و درامد پایین شغلی برخوردارند و اکثر زنان در سکتور‌های غیررسمی کار می‌کنند که متاسفانه کرونا و قرنتین ناشی از آن، تاثیرات منفی بسیاری بالای وضع اقتصادی و کاری‌شان گذاشته است".

هم‌چنین، وزیر اقتصاد روی مشکلات زنان در بخش دست‌رسی به تعلیم و تحصیل، خدمات صحی‌، خشونت‌های گوناگون، کم‌بود پرسونل صحی زن و پاندیمی کرونا که این مشکلات را بیش‌تر ساخته است، نیز صحبت کرد.

در اخیر، وزیر اقتصاد از OECD به خاطر دعوت و مطالعۀ شان که پیرامون این موارد در اورآسیا انجام داده اند تشکری کرد و خواهان هم‌کاری تخنیکی‌شان در عرصۀ سیاست‌گذاری برای حل این مشکل‌ها در افغانستان شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۹:۲
Background image

سفر کاری وزیر اقتصاد به ولایت کندهار

کندهار ۱۳حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور، که در حال بازدید از بخش‌های اقتصادی ولایت کندهار است، قبل از ظهر امروز با الحاج روح الله خان‌زاده والی ولایت قندهار و جمعی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۸:۵۹
Background image

وزیر اقتصاد با تعدادی از مسؤولین بخش‌های مرکزی وزارت اقتصاد برای بررسی ازفعالیت‌های اقتصادی در سطح جنوب افغانستان، به کندهار سفر کرد

کابل ۱۳ حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد صبح امروز برای بررسی وضعیت سکتور خصوصی، چگونه‌گی انسجام مؤسسات غیردولتی در زون جنوب، بررسی وضعیت زنان سرمایه‌گذار و اطمینان از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۸:۴۱
Background image

دیدار وزیر اقتصاد با تعدادی از بزرگان ولایت فاریاب

کابل: 12 حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور با چند تن از بزرگان ولایت فاریاب دیدار کرد.

در نخست عبدالجلیل آور، اسد الله بهار و انجنیر محمد عالم مرآت با بیان مشکلات. . .

BACK TO NEWS