نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی”

hurmat
دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۴۵
image

به تاریخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹( ۹جولای ۲۰۲۰) نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی” به ابتکار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان

ملل متحد برای آسیا و پسیفیک و با اشتراک مقامات عالی رتبه کشور های آسیای جنوبی به صورت آنلاین برگزار گردید.

در این نشست مقامات عالی رتبه کشور های آسیا و پسیفیک تجارب و پیشنهادی خویش برای بهبود وضعیت اقتصادی پسا کوید ۱۹ در جنوب آسیا ارایه نمودند. در این نشست به نمایندگی از افغانستان دوکتور مصطفی مستور وزیر اقتصاد ج.ا.ا اشتراک و پیرامون موضوع سخنرانی نمود.

وزیر اقتصاد کشور در سخنرانی خویش روی هماهنگی و همکاری بیشتر منطقوی در امور تجارت و فعالیت های اقتصادی تاکید نموده و بیان داشته اند که سکتور تجارت و خدمات در کنار دیگر سکتور ها از گسترش کوید ۱۹ بیشترین آسیب را متقبل شده و تنها در افغانستان ۷۶ ٪ تشبثات کوچک و متوسط از ناحیه گسترش کوید ۱۹ متاثر گردیده است. وزارت اقتصاد به منظور حمایت از تشبثات کوچک و متوسط طرح را در همکاری با دیگر نهادهای ذیربط تهیه کرد که هدف آن را حمایت های مالی و تخنیکی از سکتور خصوصی تشکیل می دهد و بعد از تایید کابینه ج.ا.ا به منصه اجرا قرار خواهد گرفت.

در اخیر وزیر اقتصاد کشور روی تطبیق اهداف انکشاف پایدار برای بهبود فعالیت های اقتصادی پسا کرونا در افغانستان تاکید نموده و از سازمان ملل متحد خواهان توجه بیشتر در مورد شدند.

image

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۲۰:۷
Background image

نماینده گی مرکز تجارت جهانی در کابل گشایش یافت

نماینده‌گی مرکز تجارت جهانی در کابل به اشتراک دوکتور کریمه حامد فاریابی سرپرست وزارت اقتصاد و نثار احمد غوریانی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و داوود سلطان ‌زوی شاروال کابل، برخی از اعضای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۹:۳۴
Background image

گروه نهادهای ذیدخل ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان تشکیل جلسه داد

جلسۀ گروه نهادهای ذیدخل ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان «کاست» به ریاست دوکتور کریمه حامد فاریابی،  نامزد وزیر و سرپرست وزارت اقتصاد و رئيس گروه نهادهای ذیدخل ابتکار شفافیت زیربنای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۲ - ۱۵:۳۸
Background image

دوکتور کریمه حامد فاریابی نامزد وزیر و سرپرست وزارت اقتصاد با عبدالله الدردری رئیس نماینده‌گی  برنامۀ انکشافی ملل متحد(UNDP)  در افغانستان ملاقات و دیدار نمود.

آقای الدردری در مورد  برنامه‌ها و شیوۀ همکاری‌های ادارۀ انکشافی ملل متحد با وزرات اقتصاد معلومات داده  و  روی برنامه‌های آیندۀ این اداره در کشور توضیحات همه جانبه ارایه نمود.  سپس. . .

BACK TO NEWS