وزیر اقتصاد ج.ا.ا در گفتمان عامه و خصوصی که به ابتکار کمیته اجرایی انکشاف سکتور خصوصی (PriSEC)، وزارت های اقتصاد ، صنعت و تجارت و بانک جهانی (IFC)در کابل برگزار شده بود سخنرانی کرد.

hurmat
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۲۱:۶
image

این گفتمان به سلسله چهار نشست قبلی با سکتور خصوصی در شهر های مزارشریف، هرات، قندهار و جلال آباد تدویر یافته بود که هدف اساسی آن ادامه دیالوگ فعال با سکتور خصوصی به هدف فراهم شدن سهولت های بیشتر و رشد اقتصادی است.
ایشان برای مبارزه با چالشهای موجود و تحقق‌ اهداف بزرگ ملی مثل‌( ایجاد کار، کاهش‌فقر و رشد‌اقتصادی) تداوم همکاری و نزدیکی بیشتر این دو سکتور را نیاز اساسی عنوان کرد. وی افزود برگزاری چنین گفتمانها و صحبت از مواضع برابر و روی یک میز میتواند برای تحلیل مشکلات و جستجوی راه حل هاي مشخص و عملی در توسعه فعالیت های مشترک و رسیدن به اهداف فوق مفید و موثر باشد. وزیراقتصاد از تطبیق مرحله سوم برنامه ۵۰ در ۵ (۵۰ هدف در ۵ ماه) نیز خبر داده و از تشریک مساعی همکاران و نمایندگان سکتور عامه و خصوصی در تطبیق موفقانه دو مرحله قبلی اظهار قدردانی کرد. وزیر اقتصاد تعهد نمود که وزارت اقتصاد برای رشد سکتور خصوصی در جهت کار آفرینی بیشتر در کنار حکومت، از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهد نمود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۹:۴۵
Background image

نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی”

به تاریخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹( ۹جولای ۲۰۲۰) نشست تحت عنوان “تاثیرات کوید ۱۹ در آسیای جنوبی” به ابتکار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان

ملل متحد برای آسیا و پسیفیک و با اشتراک مقامات عالی رتبه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۲۲:۱
Background image

نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹مطابق به ۷ جولای ۲۰۲۰، نشست تحت عنوان “ حمایت از احیای مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی بعد از کوید ۱۹ با تمرکز افغانستان” به صورت آنلاین تدویر یافت.

در این نشست. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۲۲:۲۰
Background image

۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

امروز تفاهم نامه ۵ پروژه میان وزارت اقتصاد ، سفارت هند مقیم کابل و وزارت های معارف و تحصیلات عالی با حضور داشت وکلای ولایات بدخشان، فراه، نورستان و کاپیسا به امضا رسید.

در مراسم امضای. . .

BACK TO NEWS