یک شرکت خصوصی طرح ثبت و راجسترشدن مبایل همراه و مزایای آن را با وزارت اقتصاد در میان گذاشت.

habibi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۸:۳۶
image

وزارت اقتصاد_ افغانستان: شرکت خصوصی (اکسس آرت/ Access ART) طرح ثبت و راجستر شدن مبایل همراه و مزایای آن را با رهبری وزارت اقتصاد در میان گذاشت.

در جلسه‌یی که به همین منظور در مقر وزارت اقتصاد برگزار شد، ذبیح‌الله نظری رییس شرکت (اکسس آرت/ Access ART ) پرزنتیشنی را در رابطه به مراحل، چالش‌ها و سودمندی اقتصادی ثبت مبایل‌های همراه ارایه و خواستار توجه رهبری وزارت اقتصاد و سایر ادارات ‌ذی‌ربط در زمینه‌ی تطبیق این طرح شد.

در این جلسه که سرپرست معینان وزارت نیز اشتراک داشتند، دوکتور فاریابی با استقبال از دیجیتال‌سازی محصول‌گیری، ثبت و راجستر مبایل‌های همراه؛ پیام رییس جمهور کشور را مبنی بر حمایت از سکتور خصوصی در راستای ایجاد پالیسی‌ها و راه‌اندازی برنامه‌های انکشاف‌کشوری، کاریابی و زمینه‌سازی برای ارتقای‌ ظرفیت و عرضه‌ی خدمات جهت از بین بردن فساد اداری برای مسوولان این شرکت یاد آورد شد.

دوکتور فاریابی تاکید کرد که وزارت اقتصاد، از هر طرح و برنامه‌یی که بتواند رفاه اقتصادی را به کشور به بار آورد استقبال می کند و در رابطه به این طرح نیز با سایر ادارات ذی‌ربط هماهنگی خواهد کرد.

بر اساس معلومات شرکت ( Access _ ART) با عملی شدن این طرح، تمام سریال نمبرهای مبایل‌های همراه که وارد افغانستان می‌شوند ثبت می گردد.

بنابر معلومات ارایه شده، با ثبت این گوشی‌ها، سالانه بطور میانگین بیش از 22 میلیون دالر به عواید افغانستان افزود می شود.

افزون بر این،تطبیق این طرح می تواند از کاربرد گوشی‌های غیرقانونی جلوگیری نموده و در صورت سرقت‌شدن گوشی‌های همراه و کمپیوتر، معلومات گوشی‌های همراه را غیر قابل دسترس سازد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۱:۱
Background image

وزرای اقتصاد و کار و امور اجتماعی با هم دیدار کردند.

وزارت اقتصاد_ افغانستان: دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد با بشیر احمد ته‌ینج وزیر کار و امور اجتماعی دیدار کرد.

در این دیدار دو جانب در رابطه با تسریع روند صدور مجوز کار برای. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۸:۲۹
Background image

طرح و پیش‌نویس سه پروژه‌ی مرتبط به ایجاد فرصت‌های اقتصادی مرور و بررسی شد.

وزارت اقتصاد_افغانستان: طی یک برنامه، طرح سه پروژه، با حضور دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد، عطا‌الله نصیب رییس واحد تسهیل سرمایه گذاری اداره امور ریاست‌‌جمهوری، وارسی‌کننده‌ی. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۱:۴۰
Background image

۳۹۱۴۶ خانواده‌ در بلخ مساعدت مالی و غذایی دریافت می کنند.

وزارت اقتصاد_ افغانستان: قرار است برای ۳۹۱۴۶ خانواده‌ی نیازمند در مرکز و ولسوالی‌های چهارده‌گانه‌ی ولایت بلخ درهم‌آهنگی با پروگرام غذایی جهان (WFP) بسته‌های موادغذایی و پول نقد توزیع. . .

BACK TO NEWS