یک شرکت خصوصی طرح ثبت و راجسترشدن مبایل همراه و مزایای آن را با وزارت اقتصاد در میان گذاشت.

habibi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۸:۳۶
image

وزارت اقتصاد_ افغانستان: شرکت خصوصی (اکسس آرت/ Access ART) طرح ثبت و راجستر شدن مبایل همراه و مزایای آن را با رهبری وزارت اقتصاد در میان گذاشت.

در جلسه‌یی که به همین منظور در مقر وزارت اقتصاد برگزار شد، ذبیح‌الله نظری رییس شرکت (اکسس آرت/ Access ART ) پرزنتیشنی را در رابطه به مراحل، چالش‌ها و سودمندی اقتصادی ثبت مبایل‌های همراه ارایه و خواستار توجه رهبری وزارت اقتصاد و سایر ادارات ‌ذی‌ربط در زمینه‌ی تطبیق این طرح شد.

در این جلسه که سرپرست معینان وزارت نیز اشتراک داشتند، دوکتور فاریابی با استقبال از دیجیتال‌سازی محصول‌گیری، ثبت و راجستر مبایل‌های همراه؛ پیام رییس جمهور کشور را مبنی بر حمایت از سکتور خصوصی در راستای ایجاد پالیسی‌ها و راه‌اندازی برنامه‌های انکشاف‌کشوری، کاریابی و زمینه‌سازی برای ارتقای‌ ظرفیت و عرضه‌ی خدمات جهت از بین بردن فساد اداری برای مسوولان این شرکت یاد آورد شد.

دوکتور فاریابی تاکید کرد که وزارت اقتصاد، از هر طرح و برنامه‌یی که بتواند رفاه اقتصادی را به کشور به بار آورد استقبال می کند و در رابطه به این طرح نیز با سایر ادارات ذی‌ربط هماهنگی خواهد کرد.

بر اساس معلومات شرکت ( Access _ ART) با عملی شدن این طرح، تمام سریال نمبرهای مبایل‌های همراه که وارد افغانستان می‌شوند ثبت می گردد.

بنابر معلومات ارایه شده، با ثبت این گوشی‌ها، سالانه بطور میانگین بیش از 22 میلیون دالر به عواید افغانستان افزود می شود.

افزون بر این،تطبیق این طرح می تواند از کاربرد گوشی‌های غیرقانونی جلوگیری نموده و در صورت سرقت‌شدن گوشی‌های همراه و کمپیوتر، معلومات گوشی‌های همراه را غیر قابل دسترس سازد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۲:۴۵
Background image

پلان انکشافی ولایتی (۱۴۰۱) پکتیا از طریق کمیته (PDC) نهایی شد.

وزارت اقتصاد_افغانستان: جلسه انکشافی ولایتی، تحت ریاست عبدالولی سهی معاون مقام ولایت پکتیا، با اشتراک مسئولان واحدهای دومی و موسسات مقیم پکتیا، در تالار جلسات مقام ولایت دایر شد.

در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۸:۳۸
Background image

جلسه‌ی هماهنگی و پیگیری فعالیت های مشترک وزارت اقتصاد و اداره انکشافی سازمان ملل متحد مقیم کابل به شیوه غیر حضوری، تدویر یافت.

در نخست دوکتور فاریابی وزیر اقتصاد کشور، دیدگاه و توقع حکومت افغانستان پیرامون فعالیت‌های مرتبط به اهداف انکشاف پایدار را با هیئت رهبری اداره انکشافی سازمان ملل متحد (UNDP) بیان داشت و. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۸:۳۴
Background image

جلسه‌ی کمیته‌ی انکشافی ولایتی در بادغیس تدویر یافت.

وزارت اقتصاد _ افغانستان: جلسه‌ی کمیته انکشافی ولایتی/ (PDC) تحت ریاست زرغونه شیرزاد معاون امور اجتماعی و اقتصادی مقام ولایت بادغیس با سکرتریت ریاست اقتصاد و اشتراک روئسای ادارات دولتی. . .

BACK TO NEWS