دیدار وزیر اقتصاد با رئیس و هیأت رهبری فدراسیون اتاق‌های افغانستان

habibi_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۸:۵۹
image

کابل، 4 حوت 1399:

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد، با الحاج محمد اسماعیل غضنفر رئیس فدراسیون اتاق‌های افغانستان و هیات رهبری آن فدراسیون دیدار کرد.

در نخست، آقای غضنفر فدراسیون اتاق‌های افغانستان را یک چتر واحد و مرجع عالی سکتور خصوصی در تنظیم امور تجارتی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی اتاق‌ها، اتحادیه‌های سکتوری و متشبثین خصوصی عنوان کرده و با ذکر چالش‌های موجود در مسیر سرمایه‌گذاری و تجارت در افغانستان، خواستار حمایت بیشتر دولت از روند سرمایه‌گذاری در کشور شد.

سپس الحاج خان‌جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق‌های افغانستان، نقش وزارت اقتصاد را در مدیریت عرصه اقتصاد و فراهم‌سازی انکشاف اقتصادی و اجتماعی افغانستان مهم و کلیدی خوانده و برای حل چالش‌های پیشه‌وران در کشور، از وزارت اقتصاد خواستار کار بیش‌تر روی پالیسی‌ها شد، تا سرمایه‌گذاران و پیشه‌وران، در زمینه رشد و انکشاف سرمایه‌گذاری در کشور به‌تر بدرخشند و نیز در ساختن افغانستان خودکفا سهم تاریخی‌شان را ایفاء کنند.

سپس وزیر اقتصاد افغانستان، سکتور خصوصی را بازوی توانمند دولت در رشد و شگوفایی اقتصاد جامعه دانسته و روی حمایت وزارت اقتصاد از فعالین اقتصادی، پیشه‌وران و سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

وی هم‌چنان یادآور شد که ما در پلان استراتیژیک پنج‌ساله وزارت اقتصاد که تحت تدوین قرار دارد روی نکاتی متمرکز استیم که بتوانیم با ایجاد پالیسی‌ها و سیاست‌های روشن و مؤثر، راه را برای رشد سرمایه‌گذاری در کشور هموار بسازیم و حمایت از سرمایه‌گذاری را که از اهداف مهم وزارت اقتصاد و سند دوم چهارچوب ملی صلح و انکشاف افغانستان به شمار می‌رود، در عمل پیاده کنیم.

هم‌چنین، وزیر اقتصاد برای رفع چالش‌های موجود در عرصه فعالیت‌های اقتصادی در کشور وعدۀ هم‌کاری داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۹:۲
Background image

سفر کاری وزیر اقتصاد به ولایت کندهار

کندهار ۱۳حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور، که در حال بازدید از بخش‌های اقتصادی ولایت کندهار است، قبل از ظهر امروز با الحاج روح الله خان‌زاده والی ولایت قندهار و جمعی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۸:۵۹
Background image

وزیر اقتصاد با تعدادی از مسؤولین بخش‌های مرکزی وزارت اقتصاد برای بررسی ازفعالیت‌های اقتصادی در سطح جنوب افغانستان، به کندهار سفر کرد

کابل ۱۳ حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد صبح امروز برای بررسی وضعیت سکتور خصوصی، چگونه‌گی انسجام مؤسسات غیردولتی در زون جنوب، بررسی وضعیت زنان سرمایه‌گذار و اطمینان از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۸:۴۱
Background image

دیدار وزیر اقتصاد با تعدادی از بزرگان ولایت فاریاب

کابل: 12 حوت ۱۳۹۹

دوکتور کریمه حامد فاریابی وزیر اقتصاد کشور با چند تن از بزرگان ولایت فاریاب دیدار کرد.

در نخست عبدالجلیل آور، اسد الله بهار و انجنیر محمد عالم مرآت با بیان مشکلات. . .

BACK TO NEWS