نماینده گی مرکز تجارت جهانی در کابل گشایش یافت

sediqi
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۲۰:۷
moec

نماینده‌گی مرکز تجارت جهانی در کابل به اشتراک دوکتور کریمه حامد فاریابی سرپرست وزارت اقتصاد و نثار احمد غوریانی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و داوود سلطان ‌زوی شاروال کابل، برخی از اعضای ولسی جرگه، روسای اتاق‌های تجاری افغانستان و تعدادی از تاجران و متشبثین خصوصی گشایش یافت .
این مرکزبه مثابۀ نماینده‌گی مرکز تجارت جهانی نیویورک  حلقۀ وصل 320 نماینده‌گی مرکز تجارت جهانی در 90 کشور جهان بوده و یک فرصت مساعد برای رشد سرمایه‌گذاری در کشور و توسعۀ اقتصاد در افغانستان خواهد بود.

دوکتور کریمه حامد فاریابی که در گشایش این مراسم در کابل سخن می‌گفت با اعلام حمایت دولت افغانستان از این اقدام  مهم و حیاتی، آن را یک فرصت خوب برای وصل افغانستان به تجارت جهانی، جذب سرمایه‌گذاران خارجی  و توسعۀ سرمایه‌گذاری در افغانستان عنوان نموده ابراز داشت که وزارت اقتصاد ازاین حرکت بزرگ اقتصادی با انکشاف پالیسی‌ها و راهکارهای مناسب حمایت می‌نماید.

moec

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۱۸:۲۵
Background image

گفتمان تخصصی زیربنا پیرامون شفافیت و پاسخگویی در تطبیق 16 پروژه بزرگ ملی کشور برگزار گردید.

 گفتمان تخصصی زیربنا به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون یافته های گزارش شفافیت و پاسخگویی در پروژه های ملی زیربنایی کشور روز سه شنبه، 20 عقرب 1399 در کابل برگزار گردید. براساس یافته های. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۵۴
Background image

بستهٔ کمکی۳.۴میلیون دالری وزارت اقتصاد در بودجهٔ ملی ۱۴۰۰منظور شد .

روز گذشته جلسۀ کابینه تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، که در ارگ ریاست جمهوری دایر گردیده بود ، تقاضای وزارت اقتصاد مبنی بر منظوری کمک مبلغ (۳.۴) میلیون دالر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۱۴:۱۵
Background image

جلسه هماهنگی موسسات غیردولتی ولایت کندهار تدویر یافت

حامد همدرد سرپرست معینیت مالی و اداری در حالی که حیات الله حیات والی کندهار،  احمد ریاض صدیقی رئیس انسجام موسسات غیردولتی وزارت اقتصاد، روسای ریاست‌های سکتوری ولایت قندهار نیز حضور. . .

BACK TO NEWS