وزارت اقتصاد در طرح پالیسی اقتصادی، نظام اقتصاد بازار با رویکرد اجتماعی را پیشنهاد می کند

sediqi
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۴ - ۱۵:۱
moec

چهارشنبه، ۴ حوت ۱۴۰۰- ۲۱ رج المرجب ۱۴۴۳

کابل، مرکز رسانه ها:

معین مسلکی وزارت اقتصاد می گوید که این وزارت در پالیسی اقتصادی تازه خود، طرح نظام اقتصاد بازار با رویکرد اجتماعی را ترتیب نموده است و به زودی آن را به معاونیت اول ریاست الوزرای امارت اسلامی، پیشنهاد می کند.

عبداللطیف نظری، که روز چهارشنبه چهارم حوت در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های امارت اسلامی صحبت می کرد، با اشاره به آنکه افغانستان در گذشته نظام های ناکام اقتصادی متمرکز وغیر متمرکز را تجربه کرده است افزود که وزارت اقتصاد در پی ایجاد نظام اقتصاد بازار با رویکرد اجتماعی است.

moec

وی تصریح کرد که در پالیسی اقتصادی که وزارت اقتصاد روی آن کار می کند، مبحث های زراعت، تجارت و اصلاح قوانین، بیش از همه مورد توجه و دقت نظر قرار داده شده است.

در ادامه این کنفرانس خبری، عبدالرحمان حبیب، سخنگوی وزارت اقتصاد به فعالیت های این وزارت در پنج ماه گذشته اشاره نمود و از صدور جواز فعالیت به ۱۳۴ موسسه غیر دولتی، تحلیل و ارزیابی وضعیت عمومی پروژه های انکشافی موسسات غیر دولتی وطرح نظارت از توزیع کمک های بشری وهماهنگی با موسسسات غیر دولتی برای رسیدن کمک ها به افراد مستحق، به عنوان مهمترین دستاوردهای این وزارت در۵ ماه گذشته یاد نمود.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۶:۱۱
Background image

الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با مارتین گریفیتس، معاون کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد، رامز الاکبروف معاون هم اهنگ کننده امور کمک های بشری ملل متحد در افغانستان و هیات همراشان ملاقات نمودند.

امروز سه شنبه مورخ 4 دلو 1401 ه ش مصادف به 2 رجب المرجب 1444 ه ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با مارتین گریفیتس، معاون کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد، رامز الاکبروف. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۶
Background image

امروز شنبه مورخ/24/10/1401/ برابر می شود به 21/7/1444/ ه ق جلسه تحت عنوان تشکیل کمیته عالی و چگونگی احیاء و فعال سازی سرد خانه ها در مقر وزارت اقتصاد برگذار گردید

امروز شنبه مورخ/24/10/1401/ برابر می شود به 21/7/1444/ ه ق جلسه تحت عنوان تشکیل کمیته عالی و چگونگی احیاء و فعال سازی سرد خانه ها با حضور نمایندگان ادارات ذیربط: وزارت محترم مالیه، صنعت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۳:۴۵
Background image

امروز سه شنه مورخ ۲۰/۱۰/۱۴۰۱ هـ.ش مطابق ۱۷/۶/۱۴۴۴ هـ.ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با دانیال مدهینی رئیس عمومی کمیته سویدن برای افغانستان و هیأت همراه شان دیدار و ملاقات نمود.

امروز سه شنه مورخ ۲۰/۱۰/۱۴۰۱ هـ.ش مطابق ۱۷/۶/۱۴۴۴ هـ.ق الحاج قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با دانیال مدهینی رئیس عمومی کمیته سویدن برای افغانستان و هیأت همراه شان دیدار و. . .

BACK TO NEWS